Przeżyli razem już pół wieku!

50 lat temu przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską i że się nie opuszczą aż do śmierci.
13 października 2018 r. szesnaście par z Gminy Łoniów świętowało wspólnie swoje jubileusze odbierając z rąk wójta Szymona Kołacza Medale Za długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość Złotych Godów rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów i ich rodzin w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa w Łoniowie.

Część oficjalna uroczystości przeniosła się do Urzędu Gminy w Łoniowie. To tam Jubilaci otrzymali medale przyznane przez prezydenta RP “Za Długoletnie Pożycie małżeńskie”, które wręczył wójt Szymon Kołacza z udziałem zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marii Łętowskiej.

Oprócz medali i życzeń dalszych wspólnie spędzonych lat, były również kwiaty, dyplomy i listy gratulacyjne. Serdeczne życzenia od marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa przekazał radny sejmiku województwa świętokrzyskiego i sekretarz gminy Andrzej Swajda. Kolejne życzenia popłynęły od wicestarosty sandomierskiego Wojciecha Dzieciucha, przewodniczącego rady gminy Antoniego Szpaka oraz zastępcy kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu Jerzego Adamkiewicza, który pogratulował Jubilatom w imieniu wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

Wzniesienie toastu symboliczną lampką szampana za pomyślność par obchodzących Złoty Jubileusz rozpoczęło dalszą część świętowania, która miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat”.
Był czas na wspomnienia oraz długie rozmowy przy kawie i ciastku, który umilił zespół dziecięcy „Łoniowianie”, a następnie muzyką z „dawnych lat” do tańca zagrzewał zespół REGENT.

Nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia, które ten wyjątkowy dzień na zawsze pozostawi w pamięci dostojnych Jubilatów.

 

Autor: Marcin Maj

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast