ROK 2018

foto

10 kwietnia 2018 r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie oraz Powiatowa Komenda Policji w Sandomierzu przeprowadzili gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Organizowane corocznie zawody mają na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród najmłodszych, jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowie realizuje się zaplanowane działania edukacyjne w oparciu o pracownię edukacji ekologiczno – przyrodniczej.

22 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom".

Gmina Łoniów znalazła się wśród zaszczytnego grona samorządów z terenu województwa świętokrzyskiego wyróżnionych tytułem ,,Wzorowej Gminy”. Tytuł ten został przyznany w kategorii ,,Lider Integracji Społecznej”. Uroczysta Gala odbyła się 15 marca 2018 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ogólnopolski Konkurs ,,Wzorowa Gmina” honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

14 marca 2018 r. z okazji Gminnego Dnia Kobiet oraz Narodowego Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się koncert i spotkanie z grupą Triodeon pt.: „Z wdzięczności do Niepodległości - Zdrowy Polak nowy patriotyzm".

3 marca 2018 roku w Sulisławicach odbył się patriotyczny koncert „Niepodległa - Niepokorna”. Piękne pieśni i piosenki zaśpiewali wspólnie utalentowani muzycznie absolwenci oraz uczniowie miejscowej szkoły. Koncert i wystawa poprzedziły niedzielny ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Szkoła Podstawowa w Sulisławicach podjęła się organizacji imprezy po raz trzeci, a Sulisławice znalazły się w gronie 333 miejscowości w Polsce, gdzie w tym dniu odbyły się biegi.

Piłkarze z Wnorowa okazali się najlepsi w XI Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łoniów rozegranym w sobotę 24 lutego pod hasłem „Sport przeciw nałogom”.

W dniu 26 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Łoniowie już po raz piąty odbył się Jubileuszowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Podczas koncertu swój premierowy występ zaprezentował nowo powstały Zespół Pieśni i Tańca Czerwone Korale.

„Serca naszych uczniów i przedszkolaczków biły gorącym rytmem dyktowanym miłością do naszych kochanych BABĆ i DZIADKÓW. To dla nich wnuczęta przepięknie tańczyły, śpiewały, odgrywały różne scenki aktorskie, a przede wszystkim dziękowały za obecność dziś i w całym dotychczasowym życiu.

30 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu pre-umowy na dofinansowanie projektów uroczyście podpisali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik oraz Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, Wójt Gminy Łoniów Szymon Kołacz oraz Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu Janusz Sikorski.

26 stycznia 2018 roku po raz kolejny Sulisławice rozbrzmiewały śpiewem i muzyką. Powróciły magia i czar Świąt Bożego Narodzenia, wieczór wypełniony był dźwiękami kolęd, pastorałek, świątecznych piosenek. Tradycja spotkała się ze współczesnością.

W duchu Bożonarodzeniowym w piątkowy wieczór 19 stycznia w sali widowiskowej GOK odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek w wykonaniu folk kapeli Góralska Hora.

13 stycznia 2018 r. w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach można było usłyszeć tradycyjne polskie kolędy w wykonaniu Eleni – jednej z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Podczas świątecznego koncertu usłyszeć można było m.in.: „Wśród Nocnej Ciszy”, „Gdy Się Chrystus Rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” czy „Maleńka przyszła miłość”.

Wielkość czcionki
Kontrast