| loniow.pl |

ROK 2013

foto

 

28 listopada 2013 r. podczas obrad XL Sesji Rady Gminy Łoniów odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Wójta Gminy Łoniów dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie Gminy.

23 listopada 2013 sala gimnastyczna Publicznego Zespołu Szkół w Łoniowie była miejscem sportowych zmagań dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łoniów.

20 października 2013 r. na wzgórzu rybnickim w gminie Klimontów odbyły się obchody 150 rocznicy powstania styczniowego powiązane z poświęceniem pomnika wybudowanego dla uczczenia pamięci powstańców zwycięskiej bitwy pod Rybnicą. W uroczystościach upamiętniających to wydarzenie wziął udział p. Szymon Kołacz - Wójt Gminy Łoniów.

11 listopada jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Polska po 123 latach zaborów odzyskała w 1918 roku niepodległość, znów była wolna.

Niedziela 29 września 2013 r. była dniem, w którym po raz siódmy odbyła się Pielgrzymka Samorządowców i Strażaków Diecezji Sandomierskiej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach.

21 września 2013 r. na sandomierskim zamku odbyła się XI edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

31 sierpnia 2013 r. sadownicy, przedstawiciele grup producenckich powiatu sandomierskiego, organizacje rolnicze i pozarządowe, środowiska naukowe oraz delegacje zagraniczne gościli w naszej gminie.

Setki mieszkańców bawiło się w niedzielę 01 września 2013 r. w Łoniowie na Dożynkach Powiatowych Powiatu Sandomierskiego.

Łóżko z siennikiem i inne starodawne meble, stara maszyna SINGER, gramofony, zapomniany już sprzęt domowego użytku, czasopisma i plakaty to tylko niektóre eksponaty, jakie możemy obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Świniarach Starych, które zostało otwarte 30 lipca 2013 r.

14 lipca 2013 r. miały miejsce uroczystości upamiętniające 69. rocznicę akcji „Burza”. Msza Święta ku czci poległych tradycyjnie odbyła się w Zawidzy.

Pięćdziesiąt sześć par odebrało 13 lipca 2013 r. medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

25 czerwca 2013 r. około godziny 11:00 w budynku Urzędu Gminy w Łoniowie zauważono dym wydostający się z jednego z pomieszczeń biurowych. Taki właśnie scenariusz został zainscenizowany tego dnia podczas ćwiczeń mających na celu zapoznanie strażaków z budynkiem Urzędu, występującymi w nim zagrożeniami, a przede wszystkim udoskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia lub zdrowia.

24 czerwca 2013 r. obradowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie, gdzie odbyła się XXXI Sesja Rady Gminy Łoniów. Radni Gminy Łoniów, po raz trzeci w trwającej kadencji, przyznali wójtowi p. Szymonowi Kołaczowi absolutorium.

25 maja 2013 r. najlepsze firmy, samorządy i najlepsi samorządowcy województwa świętokrzyskiego zostali uhonorowani podczas uroczystej gali plebiscytu "Euro-Gmina 2012/2013”.

05 kwietnia 2013 r. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych po raz kolejny rywalizowali ze sobą w ramach „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego”.

Poświęcenie wielkanocnych pokarmów, degustacja świątecznych dań, a przede wszystkim prezentacja ludowych zwyczajów w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Gminy Łoniów to główne części XII Gminnego Spotkanie Wielkanocnego, które odbyło się 03 kwietnia 2013 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

Iście świąteczna atmosfera w przeddzień Niedzieli Palmowej panowała na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu, a to z racji XIV edycji "Śniadania Wielkanocnego"

Okres Wielkiego Postu to doskonała okazja, by zaprezentować bogactwo muzyki i pieśni pasyjnych. Temu właśnie celowi posłużył I Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnych „Pozwól Mi Twe Męki Śpiewać”, który odbył się 13 marca 2013 roku.

16 lutego 2013 r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie zorganizowała VI Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej.

13 stycznia 2013 r. o poranku ruszył 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie pieniądze ze zbiórki - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy dla seniorów na polepszenie jakości opieki medycznej.

11 stycznia 2013 r. mieszkańcy naszej gminy znów mogli poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a to za sprawą wspaniałego koncertu kolęd, który po raz dziewiąty został zorganizowany przez Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie" w Sulisławicach.

10 stycznia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Mu".

Wielkość czcionki
Kontrast