Rok 2019

Tumy wiernych wzięło udział w dwudniowych uroczystościach odpustowych z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sulisławicach, które odbywają się tam od ponad 400 lat.

Dożynki to piękna, ludowa tradycja stanowiąca część naszej kultury i narodowej tożsamości. Tradycja ta jest wciąż żywa w Gminie Łoniów. W niedzielę, 11 sierpnia 2019 r. odbyło się Gminne Święto Plonów.

W niedzielę 30 czerwca 2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Sulisławicach świętowała jubileusz 100-lecia powstania.

27 czerwca 2019 r. Rada Gminy Łoniów udzieliła wójtowi Szymonowi Kołaczowi wotum zaufania i absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu.

,,Lepiej zobaczyć coś raz ,niż słyszeć o tym tysiąc razy”. Takie motto przyświecało tegorocznej Zielonej Szkole zorganizowanej dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie. Siódmy raz z rzędu, uczniowie klas starszych skorzystali z możliwości wyjazdu nad morze.

10 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie  odbył się  konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjalnych zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Sandomierzu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.  Konkurs  to jeden z wielu elementów działań promocyjno-edukacyjnych policji w ramach obchodów 100 rocznicy powołania Policji Państwowej przypadającej w 2019 roku.

W dniu 26 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie, przy współpracy funkcjonariuszy Komedy Powiatowej Policji w Sandomierzu, oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie, odbyły się gminne eliminacje bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla szkół podstawowych z terenu gminy Łoniów.

Wielkanoc to najważniejsze święto w kościele katolickim. Rozpoczyna je Msza Święta rezurekcyjna odprawianą o świcie dla uczczenia Zmartwychwstania Chrystusa.

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6-tej w sulisławskim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej rozpoczęła się w uroczysta rezurekcja, której przewodniczył biskup ordynariusz diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz.

Wzorem poprzednich lat Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie również w tegorocznym Okresie Wielkiego Postu zapragnął stworzyć okazję, by zaprezentować bogactwo muzyki i pieśni pasyjnych.

22 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Po raz 10 miało miejsce w murach naszej szkoły KOLĘDOWANIE. W tym roku połączyliśmy tradycyjny śpiew kolęd z akcją pomocy dla chorej dziewczynki z Sandomierza – Julii Skurskiej

W niedzielę 27.01.2019r. o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie, na zaproszenie Dyrektora Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie, odbył się występ zespołu tańca estradowego Fokus - działającego w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach.

Nowa era komputera dla mieszkańców Gminy Łoniów - pod takim hasłem trwają szkolenia komputerowe w ramach bezpłatnego Projektu zakładającego podniesienie kompetencji informatycznych. Osiemdziesiąt osób powyżej 25 roku życia od jakiegoś czasu przechodzi szkolenia komputerowe, które odbywają się w szkołach na terenie Gminy Łoniów w salach informatycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Wielką moc mają świąteczne obyczaje i obrzędy, dlatego przetrwały tyle wieków. Do wszystkich powrót stał się niemożliwy. Nie powinny zaginąć te, które spajają rodziny, dają spokój, bezpieczeństwo, miłość, wzbogacają nasze życie i skłaniają do chociaż drobnej refleksji nad życiem, światem i naszym w nim miejscu. Jednym z takich pięknych polskich obyczajów jest śpiew kolęd w Okresie Bożego Narodzenia. To prawdziwa uczta dla zmysłów. Chociaż Okres Bożego Narodzenia minął wraz z Uroczystością Chrztu Pańskiego, to w naszej polskiej tradycji śpiewamy kolędy aż do Gromnicznej. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie zaprosił Mieszkańców Gminy Łoniów 18 stycznia 2019 r. na „Wieczór kolęd”,

5 stycznia 2019 r. w sulisławskim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek pt. „Moje Betlejem” w wykonaniu zespołu „SKALDOWIE” legendy polskiego rocka i big-beatu.

Wielkość czcionki
Kontrast