| loniow.pl |

ROK 2011

foto

 

 

W dniu 07 grudnia 2011 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie - Gimnazjum, odbył się konkurs pt. "Najpiękniejsza aranżacja stołu bożonarodzeniowego".

03 grudnia 2011 r. na hali sportowej w Zespole Szkół w Łoniowie odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorami turnieju pod hasłem „Sport przeciw nałogom” była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie. Honorowy Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Łoniów p. Szymon Kołacz.

20 listopada 2011 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świniarach obradował III Zjazd Zarządu Powiatowego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sandomierzu.

11 listopada 2011 r. w naszej gminie odbyły się uroczystości związane z obchodami 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ku pamięci wszystkich górników Kopalni Siarki "Piaseczno"

Msza święta z udziałem dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, pracowników obsługi oraz władz samorządowych i emerytowanych nauczycieli zaingurowała Gminny Dzień Edukacji w Gminie Łoniów, który odbył się 13 października 2011 r.

Prezentacje, degustacje potraw oraz występy lokalnych artystów wypełniły program imprezy zorganizowanej przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu z cyklu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”, która po raz dziewiąty odbyła się na dziedzińcu zamku królewskiego w Sandomierzu. 02 października 2011 r. o główną nagrodę - Srebrną Chochlę rywalizowały reprezentacje 6 gmin z powiatu sandomierskiego, a motywem przewodnim tegorocznych zmagań były potrawy z drobiu przygotowane w oparciu o rodzime przepisy.

18 września 2011 r. po raz piąty do Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach przybyła Pielgrzymka Samorządowa.

09 września 2011 r. na terenie Gminy Łoniów odbyły się ćwiczenia w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, sił i środków obwodowej kompanii powiatu sandomierskiego, specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego „Kielce” oraz Powiatowego i Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kryptonimem „Las 2011”

07 września 2011 r. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach rozpoczęły się uroczystości odpustowe. Obchody rozpoczęła Wigilia Maryjna, której przewodniczył biskup sandomierski J. E. Ks. Bp. Edward Frankowski. 08 września w dniu Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godz. 12:30 odbyła się Suma Odpustowa, w której Słowo Boże głosił ks. Wiesław Śpiewak CR - Prowincjał Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców.

5 sierpnia 2011 r. rolnicy powiatu sandomierskiego podziękowali Bogu za plony na Dożynkach Powiatowych, które tego roku odbyły się w Klimontowie.

07 sierpnia 2011 r. o godz. 12:00 w kościele św. Mikołaja w Łoniowie odbyła się dziękczynna Msza Święta Dożynkowa.

Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Świniarach zaprosiło mieszkańców Gminy Łoniów na Pierogarnię 2011, które tego roku połączone było z obchodami Gminnego Święta Plonów.07 sierpnia 2011 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie mieszkańcy mogli poddać degustacji kilkanaście potraw przygotowanych przez sołectwa naszej gminy.

"W komunii z Bogiem” to hasło przyświecające XXVII Stalowowolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która 05 sierpnia 2011 r. zawitała do naszej gminy.

10 lipca 2011 r. w Zawidzy odbyły się uroczystości upamiętniające 67. rocznicę akcji „Burza” przeprowadzonej przez Armię Krajową. Głównym punktem uroczystości była Msza Św. ku czci poległych w walce z niemieckim okupantem.

Podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Łoniów z tytułu wykonania budżetu gminy za ubiegły rok było najważniejszym punktem X Sesji Rady Gminy Łoniów, która odbyła się 30 czerwca 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

30 czerwca 2011 r. podczas sesji Rady Gminy pożegnano dwoje zasłużonych współpracowników. Kwiaty i podziękowania za wieloletnią współpracę z życzeniami wszelkiej pomyślności na dalszym etapie życia od Wójta Gminy Łoniów, Rady oraz pracowników Urzędu otrzymali odchodzący na emeryturę kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Świniarach Starych dr Teresa Banasiak – Midro oraz Sekretarz Gminy Łoniów p. Stanisław Lasota.

12 maja 2011 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyło się podsumowanie III Gminnej Akcji Profilaktycznej pod hasłem „Z pasją przez życie”, której patronował Wójt Gminy Łoniów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

17 kwietnia 2011 r. obchodziliśmy uroczystości Niedzieli Palmowej. Poświęcenie palm oraz barwna procesja stała się już zwyczajem mieszkańców Gminy Łoniów.

16 kwietnia 2011 r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce dwunasta edycja ,,Śniadania Wielkanocnego”.

Rozstrzygnięcie IV Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łążku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

29 marca 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się "Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego”. W turnieju udział wzięło 21 zawodników, którzy wykazywali się wiedzą teoretyczną, praktyczną oraz znajomością podstawowych zagadnień z pierwszej pomocy.

12 lutego 2011 r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie zorganizowała IV Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łoniów.

19 stycznia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej.

9 stycznia 2011 r. po raz czwarty w Gminie Łoniów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbiórka zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

04 stycznia 2011 r. sala gimnastyczna Publicznego Zespołu Szkół w Łoniowie wypełniła się biblijnymi postaciami związanymi z wydarzeniem narodzin Chrystusa. Tego dnia odbył się po raz dziesiąty Gminny Przegląd Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

15 grudnia 2010 r. w Zespole Szkół w Łoniowie z inicjatywy Szkolnego Koła Florystycznego odbyły się warsztaty florystyczne pt. Kompozycje bożonarodzeniowe z akcentem folkowym.

Wielkość czcionki
Kontrast