| loniow.pl |

ROK 2014

foto

 

W poniedziałek 01 grudnia 2014 zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Kielcach odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Gminy w Łoniowie kadencji 2014-2018.

W dniu 24 listopada 2014 r. w Urzędzie Gminy Łoniów odbyło się kolejne spotkanie w sprawie likwidacji wyrobiska po kopalni siarki w Piasecznie i zabezpieczenia przyległych do niego terenów.

11 listopada 2014 roku rozpoczęły się w naszej gminie dwudniowe obchody 96. rocznicy odzyskania Niepodległości Polski.

08 listopada 2014 roku o godz. 9:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łoniowie odbył się XIV Turniej Tenisa Stołowego.

06 listopada 2014 r. odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Gminy Łoniów. Były dyplomy, podziękowania, życzenia oraz gratulacje.

W dniu 20 października 2014 roku odbyło się w Urzędzie Gminy Łoniów spotkanie w sprawie wyrobiska po kopalni siarki w Piasecznie.

20 września 2014 r. w sali widowiskowej sandomierskiego Zamku rozstrzygnięta została XII edycja konkursu Nasze sandomierskie - kulinaria regionalne, popularyzującego tradycyjne potrawy kuchni wiejskiej regionu świętokrzyskiego.

Kilkaset osób wzięło udział w VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Samorządowców i Strażaków, która odbyła się w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach.

24 sierpnia w Łoniowie odbyło się Gminne Święto Plonów. Były ludowe tańce i śpiewy, występy zespołów oraz zabawa do północy.

Budowa i adaptacja ze środków unijnych świetlicy wiejskiej w miejscowości Skrzypaczowice to kolejna inwestycja zrealizowana przez naszą gminę. 10 sierpnia 2014 r. nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy.

05 sierpnia 2014r. zakończył się III etap 71. Tour de Pologne. Kolarze którzy wystartowali z Kielc mieli do przejechania trasę liczącą 174 kilometry, z metą w Rzeszowie. rasa III etapu wiodła m.in. przez Daleszyce, Staszów, Suchowolę, Osiek, Łoniów, Nagnajów, Nową Dębę, Kolbuszową, Głogów Małopolski po Rzeszów, gdzie przewidziana była meta. Peleton zawitał do naszej gminy około 16:20, zawodników można było oglądać na drodze K79 i DK9.

Ośmiuset pięćdziesięciu pielgrzymów wyszło ze Stalowej Woli na XXXI Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. 05 sierpnia 2014 r. pielgrzymi zawitali do Gminy Łoniów gdzie tradycyjnie przygotowane zostało dla nich śniadanie.

3 lipca 2014 r. miały miejsce uroczystości upamiętniające 70. rocznicę akcji „Burza”. Msza Święta ku czci poległych tradycyjnie odbyła się w Zawidzy.

Tegoroczna, już V Gminna Akcja Profilaktyczna, miała nieco inny charakter. Każda szkoła w naszej gminie przyłączyła się do działań z zakresu profilaktyki, poprzez udział w pieszym rajdzie profilaktycznym pod hasłem „Bliżej siebie, dalej od nałogów”.

06 lipca 2014 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Integracji Społecznej „Zródełko”, które powstało w Wólce Gieraszowskiej.

Ponad dwanaście tysięcy pierogów czekało na wszystkich smakoszy, którzy 15 czerwca 2014 r. zawitali na VII Festyn Rekreacyjno – Kulturalny PIEROGRANIA, który tego dnia odbył się w Łoniowie.

18 czerwca 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyła się XLVI Rady Gminy, poświęcona m.in. wykonaniu budżetu za rok 2013 oraz udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Łoniów.

1 czerwca 2014 roku mieszkańcy gminy Łoniów mieli okazję spotkać się podczas imprezy plenerowej „Gmina Łoniów – Łączymy pokolenia” na placu obok GOK w Łoniowie.

17 kwietnia 2014 r. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie rozbrzmiewał muzyką pasyjną, bowiem już po raz drugi odbywał się tam Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnych „Pozwól Mi Twe Męki Śpiewać”.

Wielka sobota, to ostatni dzień Wielkiego Tygodnia, a zarazem trzeci i ostatni dzień Triduum Paschalnego, tuż przed Niedzielą Wielkanocną. Dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień trwają adoracje Najświętszego Sakramentu.

Degustacja świątecznych dań, prezentacja ludowych zwyczajów i koszy wielkanocnych – to główne części programu piętnastej jubileuszowej edycji „Śniadania Wielkanocnego”, które odbyło się 05 kwietnia 2014 r. w sandomierskim Zamku

W dniu 31 marca 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

15 marca 2014 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie trwały zmagania piłkarzy w VII Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej.

Kilkadziesiąt pań świętowało w sobotę 08 marca 2014 r. w Centrum Spotkań Wiejskich w Sulisławicach. Okazją do spotkania było wspólnie świętowanie Dnia Kobiet. Imprezę po raz kolejny zorganizował sołtys wsi, rada sołecka oraz świetlica GOK.

25 lutego 2014 r. Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach zorganizowało konferencje dla dyrektorów szkół województwa świętokrzyskiego, które noszą imię Jana Pawła II oraz przedstawicieli organów prowadzących szkoły.

24 lutego 2014 r. w siedzibie Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu została podpisana umowa dotacyjna na utworzenie spółdzielni socjalnej "Łoniowianka".

31 stycznia 2014 r. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie zaprosił wszystkich mieszkańców na Wieczór Kolęd i Pastorałek.

Kolędy w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie" w Sulisławicach zapoczątkowały piękny zwyczaj, który przetrwał już dekadę. Kolędowanie w tej szkole to już tradycja. W piątkowy wieczór 17 stycznia 2014 r. odbył się tam X Jubileuszowy Koncert Kolęd.

Spotkanie szkół Sandomierskiej Rodziny im. Jana Pawła II - Gospodarzem spotkania opłatkowo-noworocznego była PSP im. Jana Pawła II w Łążku.

W dniu 7 stycznia 2014 r. Szkoła Językowa English School z siedzibą w Łoniowie po raz pierwszy zorganizowała „Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Angielskim”.

Wielkość czcionki
Kontrast