| loniow.pl |

ROK 2012

foto

 

 

31 grudnia 2012 r. okazał się wyjątkowym dniem w historii Urzędu Stan Cywilnego w Łoniowie. U progu nowego roku na ślubnym kobiercu stanęła Paulina Pękala z Wólki Gieraszowskiej i Dariusz Furtak z Tarnobrzega. Ślub do codziennych nie należał. Słowa przysięgi małżeńskiej nowożeńcy wypowiedzieli przed Wójtem Gminy Łoniów – p. Szymonem Kołaczem, który udzielał ślubu po raz pierwszy w życiu.

Jak co roku o tej porze , z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Obok przeżyć duchowych, zwracamy również uwagę na oprawę plastyczno-florystyczną naszych domów, posesji, miejsc pracy oraz wystaw sklepowych.

24 listopada 2012 sala gimnastyczna Publicznego Zespołu Szkół w Łoniowie była miejscem sportowych zmagań dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łoniów. Tego bowiem dnia odbył się XII Gminny Turniej w Tenisie Stołowym. Organizatorem tej tradycyjnej już sportowej imprezy w naszej Gminie była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

11 listopada 2012 r. w naszej gminie odbyły się uroczystości związane z obchodami 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

23 października 2012 r. mszą św. w kościele Św. Mikołaja w Łoniowie rozpoczęto uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Świniarach imienia bł. Jana Pawła II.

14 października 2012 r. Parlamentarzyści i radni województwa świętokrzyskiego, wójtowie i starostowie z terenów powiatów - sandomierskiego, staszowskiego i opatowskiego, sołtysi, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń, a także strażacy ziemi kieleckiej, modlili się wspólnie przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach.

"PRZYCHODZIMY, ABY SIĘ UMOCNIĆ" to hasło tegorocznego Gminnego Święta Edukacji. Gospodarzem gminnego święta wszystkich, którzy oświatę stanowią była w tym roku PSP im. Jana Pawła II w Łążku.

22 września 2012 r. odbyła się X edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łoniowie z sukcesem zrealizował pierwszy etap projektu systemowego „AKTYWNI PRZECIW WYKLUCZENIU” współfinansowany z EFS w ramach Priorytetu VII.

28 sierpnia 2012 r. plenerowe studio Radia Kielce wraz z Kapsułą Czasu gościło w Gminie Łoniów.

Koncerty, kiermasze, wesołe miasteczko i mnóstwo innych atrakcji czekało na mieszkańców Gminy Łoniów którzy w niedzielę, 26 sierpnia 2012 r., wzięli udział w obchodach Powiatowego Święta Planów w Łoniowie.

16 lipca 2012 r. dzień ten na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Łoniowa, a to z racji jubileuszu 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz nadania jednostce nowego sztandaru.

15 lipca 2012 r. przy leśnym ołtarzu w Zawidzy odbyły się uroczystości upamiętniające 68. rocznicę akcji „Burza” przeprowadzonej przez Armię Krajową. Głównym punktem uroczystości była Msza Św. ku czci poległych w walce z niemieckim okupantem.

Nowoczesne stanowiska komputerowe, najnowsze oprogramowanie oraz sprzęt multimedialny czekają na wszystkich mieszkańców Gminy Łoniów, którzy zawitają do Internetowej Świetlicy Zajęciowej mieszczącej się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie - świetlica Chodków Stary.

25 czerwca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyła się XXI sesja Rady Gminy w Łoniowie. Najważniejszym punktem obrad była ocena wykonania budżetu gminy za rok 2011 i głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Wójta Gminy Łoniów - p. Szymona Kołacza.

Prawie dziesięć tysięcy pierogów czekało na wszystkich smakoszy, którzy 17 czerwca 2012 r. zawitali na V Festyn Rekreacyjno – kulturalny PIEROGRANIA 2012, który tego dnia odbył się w Łoniowie. Na pierogowe szaleństwo zaprosiło Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Śwniarach, Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie oraz Wójt Gminy Łoniów

30 maja 2012 roku w Publicznym Zespole szkół w Sulisławicach odbył się III Konkurs Pieśni Maryjnej pt. AVE MARYJA.

24 maja 2011 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów VIII Edycji Plebiscytu "Euro-Gmina 2011/2012” województwa świętokrzyskiego.

Rozstrzygnięcie V Jubileuszowego Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

9 maja 2012 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyło się podsumowanie IV Gminnej Akcji Profilaktycznej pod hasłem „Zdrowo żyć ≈ pięknie żyć”, której patronował Wójt Gminy Łoniów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

11 kwietnia 2012 r. w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbyło się XI Gminne Spotkanie Wielkanocne połączone z prezentacją wielkanocnej plastyki obrzędowej.

Prezentacje ludowych zwyczajów i degustacje świątecznych potraw, takie atrakcje czekały w XIII edycji "Śniadania Wielkanocnego", na które 31 marca 2012 r. zaprosił Zamek Kazimierzowski w Sandomierzu.

Kolejny raz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowali ze sobą w ramach „Ogólnopolskiego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego”, który odbył się 28 marca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

Kwiaty, życzenia i słodkie upominki to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla wszystkich Pań z Gminy Łoniów z okazji Dnia Kobiet.

18 lutego 2012 r. w Zespole Szkół w Łoniowie został rozegrany V Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem turnieju była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.

10 lutego 2012 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyła się promocja Monografii Gminy Łoniów. Autorem książki pt. „Na skrzyżowaniu europejskich szlaków” jest znany sandomierski regionalista Józef Myjak.

04 lutego 2012 roku to data przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulisławicach nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach pod przewodnictwem ks. proboszcza Mariusza Mazura CR

W dniu 25 stycznia 2012 r. uczniowie ze Szkolnego Kola Wolnontariatu oraz Szkolnego Koła Florystycznego „Impresja”, działającego w Gimnazjum przy Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie, odwiedzili chore dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym w szpitalu w Tarnobrzegu.

Półmrok rozświetlony kolorowymi światełkami, zapach choinek i blask świec, w takiej scenerii 27 stycznia 2012 r. w naszej gminie odbył się wspaniały koncert kolęd.

26 stycznia 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łążku odbyło się spotkanie w sprawie konsultacji społecznych w zakresie dalszej rekultywacji wyrobiska po byłej Kopalni Siarki „Piaseczno”.

08 stycznia 2012 r. z pompą zagraliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Wielkość czcionki
Kontrast