| loniow.pl |

ROK 2015

foto

21 grudnia 2015 r. wychowankowie Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie przekazali na ręce Wójta Gminy Łoniów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem symbolizującym ciepło, miłość, pokój i nadzieję rozpoczęła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie uroczysta Wigilia, w której udział wzięli pracownicy Urzędu i jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

07 grudnia 2015 r. Domy dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie odwiedził Świętego Mikołaja w asyście Wicestarosty sandomierskiego – p. Wojciecha Dzieciucha oraz Wójta Gminy Łoniów – p. Szymona Kołacza.

21 listopada 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łoniowie odbył się XV Turniej Tenisa Stołowego.

19 listopada 2015r. w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie odbyły się XIV Kongres Eksporterów Polskich, Gala oraz uroczystość poświęcenia Sztandaru Stowarzyszenia Eksporterów Polskich zorganizowane przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich

11 listopada 2015 r. poranną Mszą Świętą, w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Mikołaja w Łoniowie rozpoczęły się tegoroczne Gminne Obchody Święta Niepodległości.

W piątek 06 listopada 2015 r. w siedzibie Targów Kielce miała miejsce Gala wręczenia nagród w konkursach „Rolnik Roku”, Świętokrzyskie Koła Gospodyń Wiejskich” i „Świętokrzyskie Gospodarstwa Agroturystyczne”.

Młodzi ludzie – uczniowie techników rolniczych i studenci kierunków rolniczych wraz ze swoimi opiekunami z Chorwacji odwiedzili Gminę Łoniów.

19 września 2015 r. w sali widowiskowej sandomierskiego Zamku rozstrzygnięta została XIII edycja konkursu Nasze sandomierskie - kulinaria regionalne, popularyzującego tradycyjne potrawy kuchni wiejskiej regionu świętokrzyskiego

Fotorelacja z obchodów Gminnego Święta Plonów w dniu 30.08.2015 r.

11 września 2015 r. w Jasienicy otwarty został Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw POLKON Sp. z o. o.

Kilkaset osób wzięło udział w IX Pielgrzymce Samorządowców i Strażaków, która odbyła się 26 września 2015 r. w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach.

30 sierpnia 2015 r. w Łoniowie odbyło się Gminne Święto Plonów.

05 sierpnia 2015 r. mieszkańcy Gminy Łoniów gościli pielgrzymów ze Stalowej Woli, którzy wyruszyli w XXXII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

12 lipca 2015 r. przy leśnym ołtarzu w Zawidzy odbyły się uroczystości upamiętniające 71. rocznicę akcji „Burza” przeprowadzonej przez Armię Krajową.

Mając na uwadze świadomość dużego znaczenia i wpływu edukacji łączącej w sobie walory społeczno - zdrowotne i dydaktyczno – wychowawczo - profilaktyczne, postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole wyjazd na Zieloną Szkołę do Krynicy Morskiej.

27 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste przekazania i poświęcenia lekkiego wozu bojowego i łodzi ratowniczej, które oficjalnie stały się własnością strażaków OSP Świniary.

25 czerwca 2015 r. Rada Gminy Łoniów jednogłośnie zatwierdziła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2014 rok oraz udzieliła z tego tytułu absolutorium Wójtowi Gminy - p. Szymonowi Kołaczowi.

Po raz ósmy Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Świniarach, Wójt Gminy Łoniów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie zaprosiło mieszkańców Gminy Łoniów na Festyn Rekreacyjno – Kulturalny PIEROGRANIA.

13 czerwca 2015 r. niemal 900 rowerzystów zawitało do naszej gminy, a to z racji VI Papieskiego Rajdu Rowerowego, którego trasa wiodła z Sandomierza do Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach

Z inicjatywy młodych ludzi skupionych wokół Społecznego Komitetu Odnowy Izby Pamięci 07 czerwca 2015 r. została otwarta odnowiona Izba Pamięci Organizacji Odwet i Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach.

W dniach 26 maja - 01 czerwca zorganizowana została XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015, w której udział wzięła także Gmina Łoniów. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana była w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W dniu 15 maja 2015 roku w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyła się Konferencja historyczno-regionalna pod hasłem "Nad wszystko inne, ceń strony rodzinne".

14 maja 2015 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyło się podsumowanie VI Gminnej Akcji Profilaktycznej – Koncert Profilaktyczny „To, co w życiu ważne jest”, której patronował Wójt Gminy Łoniów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.

Kolejny raz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowali ze sobą w ramach „Ogólnopolskiego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego”, który odbył się 28 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

Przedstawiciele świata kultury i nauki, politycy, samorządowcy zasiedli wspólnie w sobotę 28 marca 2015 r. w Sali Rycerskiej na Zamku w Sandomierzu do świątecznego stołu.

24 marca 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie po raz kolejny zaprosił na Przegląd Pieśni Wielkopostnych, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

21 lutego 2015 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie trwały zmagania piłkarzy w VIII Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej.

W dniu 30 stycznia 2015 r. najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonali Zespół "Łoniowianie", laureaci III Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu” oraz Kapela Sulisławska.

Już po raz jedenasty sala Publicznego Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie" w Sulisławicach wypełniła się kolędniczym śpiewem.23 stycznia 2015 r. przy blasku świec odbyło się tam Sulisławskie Kolędowanie.

W dniu 21 stycznia 2015 r. odbyła się, po raz pierwszy w historii Gimnazjum w Łoniowie, podniosła uroczystość przywracająca w świadomości młodzieży gimnazjalnej tak ważne święto dla ich rodzin, jakim jest „Dzień Babci i Dziadka”, kalendarzowo przypadające tradycyjnie na 21 i 22 stycznia

Podjęcie uchwały budżetowej Gminy Łoniów na rok 2015 było głównym tematem III Sesji Rady Gminy.

Wielkość czcionki
Kontrast