ROK 2020

foto

Zapraszamy mieszkańców Gminy Łoniów do uruchomienia na swoich telefonach komórkowych aplikacji BLISKO – bezpłatnego mobilnego systemu ostrzegania i informowania o zagrożeniach

02.03.2020 r. na hali sportowej PSP im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie odbył się etap gminny I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci a także rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

XII Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej, którego hasło brzmiało „Sport przeciw nałogom” odbył się 22 lutego w hali PSP w Łoniowie. Organizatorem Turnieju była GKRPA w Łoniowie, a Honorowy Patronat nad Turniejem objął wójt Gminy Łoniów Pan Szymon Kołacz.

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, iż nauczycielka historii w naszej szkole Pani Renata Mazurkiewicz obroniła doktorat.

We wtorkowy wieczór 21 stycznia 2020 w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie odbył się Wieczór kolęd. Chociaż Okres Bożego Narodzenia minął wraz z Uroczystością Chrztu Pańskiego, to w naszej polskiej tradycji śpiewamy kolędy aż do Gromnicznej.

14 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej GOK odbył się VIII Gminny Przegląd Kolęd „Śpiewajcie i grajcie MU”. Celem konkursu było: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i uwrażliwienie na ich piękno poprzez ukazanie ich różnorodności.

Polskie kolędy, pastorałki, oraz zagraniczne piosenki świąteczne wykonali 05 stycznia 2020 r. soliści i muzycy Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Maryjnym Sanktuarium w Sulisławicach.

Wielkość czcionki
Kontrast