ROK 2021

foto

Już wkrótce w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie swoje podwoje otworzy pracownia ceramiczna. Uroczyste otwarcie połączone z warsztatami dla dzieci zostało zaplanowane na 15 czerwca 2021 roku. Zajęcia toczenie na kole, tworzenia przedmiotów z gliny, wypalania, szkliwienia będą się odbywać cyklicznie od nowego roku szkolnego. Pracownia będzie dostępna zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Fachową opiekę nad pracownią będzie sprawować instruktor plastyk Zdzisława Drach. Praca z gliną pozwala uwolnić wyobraźnię i stworzyć unikatowe przedmioty artystyczne własnego projektu

Ciepłe słońce, błękitne bezchmurne niebo i idealnie gładka tafla wody łowiska wędkarskiego w Świniarach Nowych – w takich właśnie warunkach 6 czerwca odbyły się I Zawody Wędkarskie Dla Dzieci zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Łoniowskiej.

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego pod hasłem ,,112 - zawsze w gotowości”. Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość (ok. 2,5 tysiąca) prac plastycznych. Wśród nich znalazły się prace 27 uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie.

Szkolne koła naukowe „ Kreatywni” i „Eureka” przystąpiły w marcu do realizacji kolejnego etapu programu „Być jak Ignacy”. Tym razem nasi uczniowie poszerzają swoją wiedzę o transporcie, jego historii, zagrożeniach wynikających z nadmiernej emisji spalin, oraz wyzwań jakie ma przed sobą dzisiejsza motoryzacja.

W 2019 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z udziałem marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy województwem świętokrzyskim, a gminą Łoniów w realizacji pilotażu projektu partnerskiego pn. „Liderzy kooperacji”.

Wielkość czcionki
Kontrast