VI Akcja profilaktyczna – Koncert profilaktyczny

profilaktyka15_1  14 maja 2015 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbyło się podsumowanie VI Gminnej Akcji Profilaktycznej – Koncert Profilaktyczny „To, co w życiu ważne jest”, której patronował Wójt Gminy Łoniów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.

 

Koordynatorem akcji była p. pedagog Wioletta Klimkiewicz. Do współpracy włączyli się nauczyciele:
p. Wanda Stępińska, p. Anna Jońca, p. Małgorzata. Borycka oraz p. Małgorzata Szkutnik.

Każdej organizowanej przez nas akcji przyświeca inne hasło, ale zawsze cel mamy jeden. Uświadamiać, uwrażliwiać środowisko szkolne, społeczne na problemy związane z uzależnieniami oraz promować zdrowy styl życia.

profilaktyka15_2Uzależnienia to poważne zagrożenie, jakie niesie za sobą rozwój cywilizacji. Szybkie tempo życia, trudna sytuacja ekonomiczna, społeczna, rozluźnienie więzi rodzinnych, zniechęcenie, apatia powodują, iż młody człowiek zwraca się w stronę sztucznych sposobów poprawienia sobie samopoczucia, często zapominając o tym, co w życiu ważne, czyli rodzina, miłość, przyjaźń, wiara i to co najważniejsze: zdrowie i życie.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Łoniowie zaprezentowali bardzo interesującą, pełną wrażliwości, budzącą do refleksji część artystyczną.

Wartości takie jak: rodzina, zdrowie, miłość, przyjaźń, nadzieja, wiara i życie, które są fundamentem naszego życia, towarzyszyły uczestnikom koncertu profilaktycznego. Każda piosenka w wykonaniu uczniów z poszczególnych szkół wywoływała wiele emocji, skłaniała do zadumy oraz wprowadzała w pogodny nastrój.

W ramach akcji profilaktycznej zostały podjęte następujące działania:
• organizacja konkursu plastycznego „Kolory życia” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej;
• organizacja quizu profilaktycznego „Młodzi –Wolni – Świadomi” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum;
• organizacja konkursu fotograficznego pod hasłem,

profilaktyka15_3„Jak dobrze być optymistą , pozytywne działania zawsze na topie”
Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów z terenu naszej gminy. W czasie podsumowania akcji zostały ogłoszone wyniki konkursów. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Łoniów p. Szymona Kołacza oraz przewodniczącego GKRPA p. Marka Bisztygi za patronat nad VI Gminną Akcją Profilaktyczną oraz ufundowanie nagród rzeczowych.

Ponadto podziękowania składamy wszystkim uczestnikom akcji: uczniom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół z gminy Łoniów za przyłączenie i zaangażowanie się do działań z zakresu profilaktyki.
Autor: Pedagog szkolny Wioletta Klimkiewicz PZS w Łoniowie

Wielkość czcionki
Kontrast