| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

turniej_bezp15_2 Kolejny raz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowali ze sobą w ramach „Ogólnopolskiego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego”, który odbył się 28 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomości przepisów drogowych, oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze.

Uczniowie rywalizowali w 2 konkurencjach, które miały na celu sprawdzenie ich wiedzy teoretycznej z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, jak i umiejętności praktycznych w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód. Jak co roku w pracach komisji konkursowej uczestniczyli policjanci sandomierskiej drogówki.

turniej_bezp15_3W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gieraszowicach, natomiast w kategorii Szkół Gimnazjalnych najlepszym okazał się Publiczny Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora – Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Łoniowie.

Zwycięzcom życzymy powodzenia podczas eliminacji powiatowych.

Turniej odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast