| loniow.pl |
EDUKACJA

Świetne wyniki naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”!

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym po raz drugi uczestniczyła w „Kangurze Matematycznym”.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo „Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje. Zadania rozwiązywane są jednocześnie  przez wszystkich uczestników.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Bierze w nim udział około 6 mln uczestników

z 60 krajów położonych na wszystkich kontynentach. W Polsce uczestniczyło w nim około 350 tysięcy uczniów. Najlepsi uczniowie mają możliwość uzyskania następujących tytułów:

  1. LAUREAT
  2. BARDZO DOBRY
  3. WYRÓŻNIONY

Są to miejsca nagradzane przez kapitułę „Kangourou Sans Frontières”.

Zadania w teście mają wysoki stopień trudności i wymagają od ucznia zdolności matematycznych, szerokiej wiedzy i dużej umiejętności logicznego myślenia.

Tylko niewielki procent najlepszych uczniów ma szansę na uzyskanie wyżej wymienionych tytułów.

W naszej szkole konkurs został przeprowadzony w  czwartek 17 marca 2016 r. Wzięło w nim udział 11 uczniów klasy IV A i IV B, 3 uczniów klasy piątej oraz 4 przedstawicieli klasy szóstej.

W dniu konkursu każdy uczestnik otrzymał upominek- układankę przestrzenną „Pentomino”.

10 maja 2016 roku otrzymaliśmy informację o efektach pracy naszych uczniów.

Najlepszy wynik w kategorii Maluch uzyskał uczeń klasy IV A Bartosz Klimkiewicz. Zdobył on 103,75 pkt. na 120 możliwych do uzyskania, co dało mu miejsce na „podium” i tytuł WYRÓŻNIONY.

Pozostali uczniowie również osiągnęli wysokie rezultaty. Na pochwałę zasługują wszyscy uczestnicy, albowiem oni także zdobyli dobre wyniki w swoich kategoriach wiekowych.

W kategorii Maluch – Zaguła Amelia, Reczek Maja, Kubicki Bartłomiej uzyskali ponad 70 % punktów, Giza Robert, Wiśniewska Wiktoria, Stawiarz Hubert, Jakuszewski Radosław otrzymali powyżej 50 % punktów.

W kategorii Beniamin – klasa piąta Nowak Natalia i Szpyt Małgorzata , klasa szósta Smardz Agata uzyskały ponad 50 % punktów.

W REGIONIE SANDOMIERSKIM  brało udział 5141 uczestników, w tym w kategorii:

Maluch: 1527 osób ( LAUREAT – 0 osób, BARDZO DOBRY – 6 osób, WYRÓŻNIONY -77 osób)

Beniamin: 1427 osób ( LAUREAT – 0 osób, BARDZO DOBRY – 7 osób, WYRÓŻNIONY -76 osób)

 

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.

Szkolny koordynator

Danuta Sarzyńska

Wielkość czcionki
Kontrast