| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Zaprzysiężenie Rady Gminy Łoniów

02 grudnia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbyła się sesja mająca na celu zaprzysiężenie nowo wybranych radnych i wybór Prezydium Rady Gminy.

Otwarcia I sesji VI kadencji dokonał radny senior – Stefan Reczek, który powitał wszystkich zgromadzonych. Po odegraniu Hymnu Narodowego oraz złożeniu ślubowania przez nową Radę przystąpiono do powołania Komisji Skrutacyjnej, która ostatecznie w składzie: Mariusz Smardz, Piotr Seremak i Wacław Śmieszek, miała na celu przeprowadzenie wyboru Przewodniczącego Rady Gminy oraz Wiceprzewodniczących.

Na funkcję Przewodniczącego radni zgłosili dwóch kandydatów – Antoniego Szpaka oraz Wiesława Latrę. Przewagą głosów wybrano na Przewodniczącego Rady Gminy Łoniów p. Antoniego Szpaka. Na stanowisko wiceprzewodniczącego zaproponowano – Tadeusza Smalerę, Adama Piędę i Wiesława Latrę. Ostatecznie członkowie Rady Gminy wybrali na to stanowisko p. Tadeusza Smalerę i p. Adama Piędę.

Na spotkaniu podsumowano również kadencję poprzedniej Rady Gminy. Nie zbrakło podziękowań i kwiatów. Nowej Radzie Gminy gratulacje złożył Wójt Gminy Łoniów – p. Szymon Kołacz oraz były Przewodniczący Rady Gminy – p. Wiesław Kubicki.

rada2010_1

Skład Rady Gminy:

Szpak Antoni – Przewodniczący Rady Gminy

Pięda Adam – Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Smalera Tadeusz – Wiceprzewodniczący Rady Gminy

Gilewski Wiesław
Urbański Tadeusz
Sołtys Stanisław
Smardz Mariusz
Reczek Stefan
Seremak Piotr
Bator – Bryła Monika
Latra Wiesław
Tomczak Ryszard
Strojnowski Adam
Suma Andrzej
Śmieszek Wacław

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast