XII edycja “Śniadania Wielkanocnego”

sniadanie_wielkanocne11_216 kwietnia 2011 r. na Zamku Królewskim w Sandomierzu miała miejsce dwunasta edycja ,,Śniadania Wielkanocnego”. Sala rycerska zgromadziła wszystkie gminy Powiatu Sandomierskiego, które na tą specjalną okazję przygotowały wspaniałe wielkanocne kompozycje połączone z występami artystycznymi i ludowymi. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z Wojewodą Świętokrzyskim – p. Bożentyną Pałka – Korubą, Wicewojewodą Świętokrzyskim – p. Beatą Oczkowicz, Wicemarszałkiem Województwa Świętokrzyskiego – p. Grzegorzem Świerczem, posłami Ziemi Świętokrzyskiej, samorządowcami i ludźmi związanymi z kulturą.

Każda gmina przygotowała własny kosz wielkanocny. W koszach przystrojonych kwiatami, były malowane najróżniejszymi sposobami pisanki, pieczone mięsiwa, baranki z ciasta, babki i mazurki, sól oraz chrzan. Na tej świątecznej imprezie jak co roku, gościła także nasza Gmina.

Łoniowski kosz wykonany został w tradycyjnej stylistyce przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury, a piękną oprawę artystyczną wykonał zespół MERITUM z GOK.

Podziękowania, dyplom oraz nagrodę pieniężną za Łoniowski kosz wielkanocny na ręce Przewodniczącego Rady Gminy Łoniów – p. Antoniego Szpaka i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie – p. Marka Bisztygi złożył Starosta Sandomierski – p. Stanisław Masternak i dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu – p. Paweł Różyło.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast