XI Gminny Turniej Tenisa Stołowego

03 grudnia 2011 r. na hali sportowej w Zespole Szkół w Łoniowie odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorami turnieju pod hasłem „Sport przeciw nałogom” była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie. Honorowy Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Łoniów p. Szymon Kołacz.

Co roku, od jedenastu lat młodzi pingpongiści spotykają się i rywalizują ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Po rozlosowaniu par w poszczególnych grupach rozpoczęła się rywalizacja. Nad przebiegiem Turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z terenu Gminy Łoniów.

Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz sołectw, parafii i jednostek OSP, dla których GKRPA zakupiła stoły do tenisa stołowego.

tenis11_4Klasyfikacja końcowa turnieju:

Szkoła Podstawowa – dziewczęta
1. Reczek Aleksandra
2. Mirek Magdalena
3. Januszewska Natalia

Szkoła Podstawowa – chłopcy
1. Bąk Kamil
2. Błasiak Hubert
tenis11_23. Kunys Robert

Gimnazjum – dziewczęta
1. Łagocka Martyna

2. Chmiel Kinga

3. Kogut Ewelina

4. Twaróg Karolina

tenis11_3Gimnazjum – chłopcy

1. Adamkiewicz Kacper
2. Staszczyk Kamil
3. Dobrowolski Piotr

Młodzież Ponadgimnazjalna – dziewczęta
1. Adamkiewicz Kinga
2. Dobrowolska Karolina

Młodzież Ponadgimnazjalna – chłopcy
1. Szaraniec Marcin
2. Bąk Paweł
3. Grzybowski Mateusz

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczył p. Antoni Szpak Przewodniczący Rady Gminy Łoniów. Jednak jak słusznie zauważył Przewodniczący Rady to nie nagrody były tu najważniejsze, lecz przede wszystkim chęć rywalizacji, duch fair play i dobra zabawa, której podczas turnieju nie brakowało.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast