XI edycja konkursu papieskiego „Jan Paweł II był, jest i będzie…”

„Kiedy myślę Ojczyzna …” – Rok 2018 rokiem dla Niepodległej.

Tegoroczna XI edycja konkursu papieskiego „Jan Paweł II był, jest i będzie…” pod patronatem Wójta Gminy Łoniów miała miejsce jak zawsze w PSP im. Jana Pawła II w Łążku w dniu 18 maja 2018r., w 98 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Związana była z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczynając uroczystą galę p. dyrektor Joanna Bisztyga przytoczyła słowa Jana Pawła II, który w swoim poemacie „Myśląc OJCZYZNA…” pisał między innymi:
„Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarnąć….
Pytam wciąż jak ją pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia….”
Dalej pisze… „Gdy dookoła mówią językami różnymi, dźwięczy jeden: nasz własny …”

W XI edycji miały miejsce następujące rodzaje i kategorie konkursu:
• Konkurs plastyczny pt. „Polska – moja Ojczyzna – moje miejsce na ziemi ”– (dla przedszkolaków i ucz. kl. „0-III”)
• Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców (dla kl. IV-VII)
• Montaż słowno-muzyczny „Kiedy myślę Ojczyzna …” – Ojczyzna widziana oczami Jana Pawła II i innych polskich twórców (dla kl. IV-VII i Gimnazjum)

Organizatorzy nagrodzili 111 uczniów.
Finał konkursu zaszczycili obecnością znamienici goście, wśród nich Przewodniczący Rady Gminy Łoniów p. A. Szpak z radnymi, współorganizatorzy – GOK i GBP w Łoniowie, kierownik OPS w Łoniowie – p. J. Bartyzel, dyrektorzy szkół i przedszkola wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów, uczniowie – laureaci konkursów z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łoniów ze swoimi nauczycielami i rodzicami oraz przedstawiciele sponsorów nagród.
Piękny program artystyczny o miłości do Ojczyzny i Jana Pawła II zaprezentowały wszystkie szkoły z terenu Gminy Łoniów. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu i miłości do Polski. Myślę, że każdy z nas – uczestników spotkania mógł w odniesieniu do siebie powtórzyć słowa jednej z polskich, pięknych piosenek „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą – JA TO MAM SZCZĘŚCIE…”

Dziękujmy
p. Wójtowi za objęcie patronatem konkursu, GOK, GBP, 26 nauczycielom z przedszkoli i szkół, ich dyrektorom oraz sponsorom.

Zapraszamy do galerii zdjęć z gali konkursu oraz do obejrzenia folderu prac uczniów.

 

Pamiątkowy folder (POBIERZ TUTAJ)

folder2018

Wielkość czcionki
Kontrast