Gminny Dzień Strażaka

W Sulisławicach swoje święto obchodzili strażacy ochotnicy z Gminy Łoniów. Były podziękowania za ofiarną i bezinteresowną służbę, gratulacje oraz moc życzeń dla wszystkich druhów z terenu gminy.

Obchodzony 6 maja 2018 r. Gminny Dzień Strażaka był wyjątkowy, bowiem połączony został z oficjalnym przekazaniem samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP Sulisławice, OSP Otoka oraz OSP Wnorów.

Uroczyste świętowanie rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Po mszy poczty sztandarowe, pododdziały z gminnych jednostek OSP, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych oraz mieszkańcy gminy przemaszerowali na plac obok remizy, gdzie odbyło się oficjalne poświęcenie i przekazanie samochodów strażackich zgodnie z ceremoniałem pożarniczym.

Uroczystego przekazania wraz z gratulacjami dokonali: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu st. kpt. Piotr Krytusa oraz Wójt Gminy Łoniów Szymon Kołacz.

Gorące życzenia i gratulacje na ręce druhów popłynę także od: Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusza Bąka, radnego sejmiku i sekretarza gminy Andrzeja Swajdy oraz wicestarosty sandomierskiego Wojciecha Dzieciucha.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki IVECO, który trafił do Sulisławic został zakupiony przy wsparciu finansowej pomocy marszałka województwa świętokrzyskiego za pośrednictwem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gminy Łoniów oraz Kółka Rolniczego w Sulisławicach. Całkowity koszt samochodu to 738 000 zł.

Samochód Star 266, który do tej pory wiernie służył druhom OSP w Sulisławicach, przekazany został do OSP we Wnorowie, z kolei samochód z OSP Wnorów powędrował do jednostki OSP w Otoce.

Uroczystość była także okazją do zaprezentowania łodzi ratowniczej wraz z silnikiem, który został zakupiony dla OSP Łoniów z budżetu marszałka województwa świętokrzyskiego oraz środków gminy.

Miłym akcentem były podziękowania i pamiątkowe statuetki za okazałe wsparcie i pomoc na rzecz jednostek OSP w Gminie Łoniów.

Gminny Dzień Strażaka zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz wspólna biesiada strażacka.

 

Autor Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast