X Pielgrzymka Samorządowców i Strażaków

25 września 2016 r. po raz dziesiąty do Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach przybyła Pielgrzymka Samorządowców i Strażaków.
Przemarsz uczestników pielgrzymki do Sanktuarium miało uroczysty charakter. Kolumnę wraz z pocztami sztandarowymi prowadziła Parafialna Orkiestra Dęta z Jaworznej gm. Laskowa, powiat limanowski.

W Eucharystii odprawionej w intencji samorządowców i strażaków uczestniczyli: poseł – p. Marek Kwitek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – p. Adam Jarubas, Wicewojewoda Świętokrzyski – p. Andrzej Bętkowski, radni województwa świętokrzyskiego, starostowie i wójtowie wraz z radą głównie z terenów powiatów sandomierskiego, staszowskiego i opatowskiego, sołtysi, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, a także strażacy z kilkudziesięciu jednostek OSP.

Organizatorami Pielgrzymki byli: Kustosz Sanktuarium, Wójt Gminy Łoniów, Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie, Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej, Prezes OSP Sulisławice oraz Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium w Sulisławicach.

X Pielgrzymkę Samorządowców i Strażaków zakończył koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Jaworznej, a na pyszny bigos wszystkich uczestników zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast