Wielki sukces Wiktorii!

Rozstrzygnięty został wojewódzki etap konkursu ”Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce otrzymała Wiktoria Rzepka z Zespołu Szkół im. Świętego Jana Pawła II  w Łoniowie.  Uczennica napisała pracę historyczną pod kierunkiem Pani Renaty Mazurkiewicz pt. Działalność gospodarcza Bogusława Herse, jako przykład służby Ojczyźnie. Bogusław Herse, to bohater,  który prowadził w Warszawie najbardziej ekskluzywny dom mody w okresie międzywojennym. Stworzył markę rozpoznawalną w całej Europie. Znany i ceniony nie tylko w kraju, ale i poza granicami.

W historii naszego narodu, odnajdujemy sylwetki bohaterów, którzy poprzez swoją postawę, walkę w obronie kraju, czy też krzewienie polskiej kultury i nauki przyczynili  się do jej suwerenności i wolności oraz ukazywali  jej piękno na arenie międzynarodowej. Przyjęło się, iż sztandar na którym haftowano piękne hasło; Bóg, Honor, Ojczyzna, był przypisywany tym , którzy oddawali życie za nasz kraj. Byli jednak Polacy,  którzy pracując odpowiedzialnie i z wielkim oddaniem,  wynosili Ojczyznę ponad przeciętność, pokazując światu że Polska to kraj smaku,  dobrego gustu,  solidności,  stawiania sobie wymagań i konsekwentne realizowanie celów.

 Ideą  pracy konkursowej napisanej przez naszą uczennicę było pokazanie, iż patriotyzm może być wyrażony również w czasie pokoju. Bogusław Herse to postać, która może być przykładem dobrego pracodawcy, dbającego o swych pracowników oraz markę firmy, którą rozsławił w Europie i na świecie.

Dla Wiktorii sam  udział w tym konkursie był niesamowitą przygodą. Na 26 prac, które spłynęły  z całego województwa na konkurs, jej praca została doceniona. Jak sama powiedziała dzięki temu konkursowi  poszerzyła swoją wiedzę o zagadnienia, których dotąd nie znała. Podkreśliła, że warto brać udział w tego typu zmaganiach ze względu na ich wymiar edukacyjny oraz na promocję szkoły. Eliminacje ogólnopolskie konkursu odbędą się 2 czerwca 2017 roku w Poznaniu, gdzie Wiktoria powalczy o miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Będziemy ją szczerze wspierać. 

 

Gratulujemy!!!

                                                                               Renata Mazurkiewicz – nauczyciel historii

Wielkość czcionki
Kontrast