VII Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej

15 marca 2014 r. w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie trwały zmagania piłkarzy w VII Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej.

turniej_pilki14_2Do zawodów o Puchar Wójta Gminy Łoniów stanęło 10 drużyn z terenu gminy:
1. Chodków
2. Gieraszowice
3. Krowia Góra
4. Łążek
5. Łoniów
6. Otoka
7. Skrzypaczowice
8. Świniary
9. Trzebiesławice
10. Wnorów

Turniej został rozegrany w dwóch grupach, a za otrzymane miejsca drużyny uzyskiwały punkty do klasyfikacji generalnej. Po niezwykle zaciętych i widowiskowych meczach pierwsze miejsce i awans do półfinału w grupie A wywalczyła drużyna z Wnorowa, a drugie miejsce zajął Łążek.
W grupie B pierwsze miejsce objął zespół z Chodkowa, natomiast drugie miejsce przypadło zespołowi z Trzebiesławic.

Sportowa rywalizacja, wysoki poziom gry oraz wspaniała atmosfera towarzyszyła przez cały czas trwania turnieju. Po niezwykle emocjonujących meczach rozegrane zostały półfinały. W pierwszym półfinale zespół z Chodkowa uległ drużynie z Łążka, a w drugim – Wnorów pokonał zespół z Trzebiesławic. Przegrane zespoły rywalizowały ze sobą o trzecie miejsce.

Ostatni finałowy mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Gra była bardzo ostra i zacięta ale jednocześnie fair play. Ostatecznie Puchar Wójta Gminy Łoniów trafił do drużyny z Łążka, która z wynikiem 3:2 pokonała zespół z Wnorowa i tym samym otrzymała Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Łoniów. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Trzebiesławic, która odebrała Puchar GKRPA w Łoniowie.

Najskuteczniejszym bramkarzem turnieju został Łukasz Skowron, najlepszym rozgrywającym – Dominik Cieśla, najlepszymi zawodnikami ogłoszono Piotra Manjaka i Przemysława Kopcia, najskuteczniejszym obrońcą okazał się Mariusz Kwiatek, a królem strzelców ogłoszono Piotra Sołtysa.

Organizatorem VII Gminnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast