| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Świąteczne aranżacje – II edycja

Jak co roku o tej porze , z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Obok przeżyć duchowych, zwracamy również uwagę na oprawę plastyczno-florystyczną naszych domów, posesji, miejsc pracy oraz wystaw sklepowych.

Już po raz drugi w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie odbył się konkurs pt. „Piękna aranżacja stołu bożonarodzeniowego”, którego organizatorem było Szkolne Koło Florystyczne „IMPRESJA”. Podczas konkursu uczniowie zaprezentowali kilka interesujących aranżacji stołów świątecznych. Wiele ekspozycji w tym roku nawiązywało do tradycji, która jest najważniejsza. Uczniowie pamiętali o symbolach chrześcijaństwa-świecy, Biblii, figurce Bożej Dzieciny oraz sianku.

Pojawiły się też interesujące propozycje z żywymi roślinami (kwiaty róży,lilii, sosna,faszyna, gwiazda betlejemska. Na uwagę zasługuje również kolorystyka. Delikatne pastelowe kolory, odważne fiolety w połączeniu ze srebrem i bielą przeplatały się z kremem i brązem.

Bardzo popularne w tegorocznych propozycjach były naczynia szklane, w różnych kształtach i fakturach. Wypełnione ciekawymi materiałami tj. szyszkami, bombkami,kwiatami, owocami oraz gałązkami dopełniały piękny wystrój i królowały na świątecznych stołach. Tego rodzaju konkurs jest świetną okazją do zdrowej rywalizacji wśród uczniów oraz do pobudzania wyobraźni i umiejętności kreatywnego działania w grupie.

Najważniejszym jednak celem tego konkursu jest ukazanie młodym ludziom najcenniejszych chrześcijańskich wartości i podkreślenie, iż najważniejsze jest Boże Narodzenie, a wszystko inne jest ładnym dodatkiem.

W konkursie pt. „Najpiękniejsza aranżacja stołu bożonarodzeniowego”, komisja konkursowa w składzie:

Przewodniczący – Pan dyrektor mgr Krzysztof Paradysz,aranzacje12_2
Członkowie – Pani mgr Małgorzata Paradysz

– Pani mgr Wanda Stępińska
– Pani mgr Adriana Tworek
– ks. Zbigniew Pustuła

Przyznała miejsca:
I miejsce – klasa IIb
II miejsce – klasa IIIb
III miejsce – klasa IIIa i IIIc

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nagrodę specjalną dla najpiękniejszej aranżacji przygotowała Karczma Sarmacka w Łoniowie. Był to stolik ze specjałami kulinarnymi.

Dziękujemy bardzo serdecznie naszym sponsorom, którymi byli:
• Karczma Sarmacka w Łoniowie
• Sklep HYDROGAZ w Łoniowie
• Delikatesy Centrum w Łoniowie
• Kwiaciarnia ,,MONIKA’’ w Łoniowie
Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy, życząc Wesołych Świąt pełnych Miłości i Pokoju.

Organizator konkursu
mgr Renata Mazurkiewicz

Wielkość czcionki
Kontrast