Sukces Agaty w konkursie przedmiotowym – I miejsce w województwie świętokrzyskim!

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach we współpracy z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które odpowiada za część merytoryczną, to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań, w jakich mogą sprawdzić  się uczniowie zdolni. Udział w wyżej wymienionych konkursach wymaga poświęcenia wielu godzin na opanowanie dużej ilości wiadomości i umiejętności spoza podstawy programowej oraz rezygnacji  z  wielu rozrywek  i przyjemności.  Jest to najlepsza okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, a wynik tych konkursów bywa często ważniejszy od wyników uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym. Laureat  konkursu przedmiotowego oprócz   ogromnej satysfakcji, jest zwolniony z tej części egzaminu gimnazjalnego, w której zdobył zaszczytny tytuł i będzie premiowany podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

W tym roku po raz ostatni zorganizowano konkursy dla uczniów klas gimnazjalnych. Naukę w tych szkołach kończy właśnie ostatni rocznik absolwentów. Toteż bardzo duży sukces, można śmiało powiedzieć, że historyczny, odniosła uczennica naszej szkoły Agata Smardz z kl. IIIag, ponieważ zajęła I miejsce w województwie  wśród Laureatów XVII Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego. Dołączyła tym samym do zaszczytnego grona uczniów Gimnazjum w Łoniowie, którzy w latach poprzednich mieli podobne osiągnięcia i swoją postawą przyczynili się do podniesienia prestiżu naszej szkoły.

W czwartek, 4 kwietnia 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe województwa świętokrzyskiego. Wzięła w niej udział  nasza Laureatka wraz z rodzicami  oraz nauczyciel przygotowujący  ją do konkursu  Pani Małgorzata Paradysz. Agata otrzymała dyplom Laureata, zaświadczenie oraz pamiątkowy medal z rąk  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika. Natomiast  jej nauczycielka, kolejne  podziękowanie za znaczące osiągnięcia w pracy z uczniem zdolnym.

 

Gratulujemy Agacie, jej Rodzicom oraz Pani Małgorzacie Paradysz

i życzymy dalszych sukcesów!

Wielkość czcionki
Kontrast