Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych

W dniu 26 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie, przy współpracy funkcjonariuszy Komedy Powiatowej Policji w Sandomierzu, oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie, odbyły się gminne eliminacje bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla szkół podstawowych z terenu gminy Łoniów.

Celem turnieju było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera, rowerzysty.

Uczestnicy turnieju zmagali się z testem składającym się z 25 pytań dotyczącym zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, oraz testem skrzyżowania który składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Konkurencja praktyczna polegała na przejechaniu tortu sprawnościowego w kolejności ustalonej przez organizatora. Poruszona została też tematyka pomocy przedmedycznej w sytuacji gdy jesteśmy świadkami lub uczestnikami wypadku drogowego.

Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 10 – 12 lat zajęła drużyna z PSP w Gieraszowicach w składzie: Nadia Grodecka, Małgorzata Suma, Piotr Burczy, Dawid Skrzynecki.

W kategorii wiekowej 13 – lat i starsi pierwsze miejsce zajęła również drużyna Szkoły Podstawowej z Gieraszowic.

Obydwie drużyny reprezentowały gminę Łoniów na szczeblu powiatowym. W etapie powiatowym bardzo dobrze spisali się uczestnicy młodszej grupy wiekowej którzy powtórzyli swój sukces z eliminacji gminnych zajmując pierwsze miejsce w powiecie, czym wywalczyli sobie prawo do reprezentowania powiatu sandomierskiego w eliminacjach wojewódzkich.

 

Autor: Krzysztof Kucwaj

 

Wielkość czcionki
Kontrast