Spotkanie grup producenckich

31 sierpnia 2013 r. sadownicy, przedstawiciele grup producenckich powiatu sandomierskiego, organizacje rolnicze i pozarządowe, środowiska naukowe oraz delegacje zagraniczne gościli w naszej gminie.

W ramach konferencji sadowniczej jaka odbyła się na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu 31 sierpnia 2013 r. zorganizowane zostały spotkania w bazach logistycznych grup producenckich w powiecie sandomierskim. Jedną z nich jest właśnie nowo wybudowana sortownia Grupy Producentów Owoców i Warzyw AG FOOD Sp. z o. o. mieszcząca się w Jasienicy.

Organizatorem konferencji w Sandomierzu był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu i Stowarzyszenie Eksporterów Polskich. Przedsięwzięciu patronowali: Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki oraz Stanisław Kalemba Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas spotkania, które nosiło tytuł „Potencjał gospodarczy sektora przetwórstwa owocowo – warzywnego Ziemi Sandomierskiej” dyskutowano na temat perspektyw i możliwości rozwoju produkcji warzyw i owoców, w szczególności współpracy z rynkiem zagranicznym, konieczności/ potrzebie zwrócenia uwagi na promocję produkcji regionalnej, a także o korzyściach płynących
z podejmowania przez sadowników i przetwórców wspólnych działań.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast