| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

10 kwietnia 2018 r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie oraz Powiatowa Komenda Policji w Sandomierzu przeprowadzili gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Organizowane corocznie zawody mają na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród najmłodszych, jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszego gminy. Zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach. Pierwszym zadaniem był test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Potem przyszła pora na rowerowy tor przeszkód gdzie zawodnicy wykazywali się umiejętnościami jazdy jednośladem.

Po podliczeniu punktów wśród szkół podstawowych zwycięską drużyną okazała się ekipa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gieraszowicach, natomiast wśród szkół gimnazjalnych najlepszymi okazali się uczniowie z Sulisławic.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora – Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.
Uroczystego wręczenia nagród oraz zwycięskich pucharów dokonali: młodszy aspirat Agnieszka Otrębska oraz Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i sekretarz gminy Andrzej Swajda.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w etapie powiatowym.

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast