Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

12 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sandomierzu oraz nauczyciele sprawdzili wiedzę i umiejętności dzieci i młodzieży z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze.

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów, rywalizowali pomiędzy sobą wykazując się wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i udzielenia pierwszej pomocy oraz wykazać się prawidłową i zgodną z przepisami techniką jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gieraszowicach, natomiast w kategorii Szkół Gimnazjalnych najlepszym okazał się Publiczny Zespół Szkół z Łoniowa.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora – Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.

Zwycięzcom życzymy powodzenia podczas eliminacji powiatowych.

 

Turniej odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast