Nasz udział w Świętokrzyskim Dniu Tenisa Stołowego.

Uczniowie Publicznego Zespołu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie w marcu 2017 r. przystąpili do akcji Świętokrzyski Dzień Sportu pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Celem projektu była promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, propagowanie wybranych sportów, oraz wspieranie działalności szkoły w zakresie rozwoju kultury fizycznej.

Akcja składała się z dwóch części. W pierwszej warunkiem przystąpienia było zorganizowanie i przeprowadzenie w dniu 17 marca 2017 r. wśród uczniów dowolnej imprezy związanej z tenisem stołowym w grach singlowych oraz przesłanie sprawozdania do Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W części drugiej obowiązkowe było zgłoszenie udziału ( kwalifikowały się dwie szkoły z każdego powiatu). Wśród uczniów naszego gimnazjum tenis stołowy cieszy się dużym zainteresowaniem i do turnieju przystąpiło 26 zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców, przedstawicieli poszczególnych klas.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy reprezentowali szkołę na drugiej części projektu tj. Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w dniu 21 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Bilczy. Wielką niespodziankę sprawiła uczennica klasy IIIb Wiktoria Błasiak, która zajęła pierwsze miejsce wśród 30 uczestniczek turnieju w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych.

Wręczenia pamiątkowych dyplomów i medali dokonał Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy i gratulujemy zwycięstwa.

Nauczyciel wychowania fizycznego
Jadwiga Rogala

 

Wielkość czcionki
Kontrast