Maseczki dla sandomierskich policjantów

Wójt Gminy Łoniów Szymon Kołacz przekazał maseczki dla sandomierskich policjantów, którzy będą wykorzystywali je w codziennej służbie. Przypominamy, że pandemia koronawirusa wymaga od nas zdecydowanych działań w tym, stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Stan epidemii koronawirusa  jest trudnym okresem dla wszystkich. Służby pracujące na tzw. „pierwszej linii”, w tym nasi policjanci, codziennie  narażeni są na zagrożenia, jakie niesie ze sobą epidemia. Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu inspektor Ryszard Komański będzie mógł przekazać podległym funkcjonariuszom maseczki otrzymane od Wójta Gminy Łoniów Pana Szymona Kołacza. Do wszystkich policjantów trafią maseczki wielokrotnego użycia, które będą wykorzystywane podczas codziennej służby.

W związku z wejściem w życie od 10 października 2020 roku na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów kolejnych przepisów regulujących poruszanie się w przestrzeni publicznej policjanci apelują o zachowywanie się odpowiedzialnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Każdy, kto porusza się w terenie publicznym ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Stosując się do tej zasady każdy z nas dołoży swoją cegiełkę w walce z niewidzialnym wrogiem jakim jest COVID-19. Zakrywając usta i nos zgodnie z wytycznymi z rozporządzenia unikniesz odpowiedzialności karnej za niestosowanie się do reżimu sanitarnego.

 

Źródło: www.sandomierz.swietokrzyska.policja.gov.pl

Wielkość czcionki
Kontrast