Być jak Ignacy

Nauka to super sprawa, nawet w czasie pandemii. W Publicznej Szkole Podstawowej w Gieraszowicach, staramy się udowadniać to każdego dnia. W tym roku postanowiliśmy dodatkowo urozmaicić zajęcia przygotowywane dla naszych uczniów i zaangażować ich w działania w ramach programu „Być jak Ignacy”. Edukacja zdalna trochę utrudnia realizację tego zadania i ogranicza możliwość wspólnego tworzenia, ale dajemy radę.

Tegoroczna V edycja programu Być ja Ignacy odbywa się pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Organizatorem programu jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program polega na prowadzeniu zajęć, w kole naukowym, na podstawie otrzymanych scenariuszy zajęć. Program podzielony jest na 4 etapy, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych oraz promowanie działań opartych na aktywnym doświadczeniu, obserwowaniu i badaniu.

W naszej szkole działają dwie grupy naukowców: Koło Naukowe „Eureka”, w skład którego wchodzą uczniowie z klasy II-III oraz „Kreatywni”, czyli uczniowie z klasy IV i VI. Pierwsze zajęcia badawcze obywały się w szkole. Tu dysponujemy świetnym zapleczem dydaktycznym, które stało się królestwem dzieci. Szybko jednak nasze laboratorium musieliśmy przenieść do domów uczniów i w świat wirtualny. Od kilku tygodni dzieciaki pracują przed kamerą internetową pod czujnym okiem swoich nauczycieli. Bawią się nauką, badają prawa i zależności przyrodnicze odnajdują ich istnienie w otoczeniu. Czasem jest trochę bałaganu wokół, ale rodzice są wyrozumiali. Przecież nauka to super sprawa!

 

Źródło: pspgieraszowice.pl 

Wielkość czcionki
Kontrast