Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie wzięła udział w Programie „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” realizowany przez Instytut Książki. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Program skierowany był do samorządowych instytucji kultury. Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie otrzymała ze środków Instytutu Książki dofinansowanie w wysokości 14 684,00 zł. na zakup sprzętu komputerowego. Z otrzymanych funduszy zakupiliśmy trzy komputery stacjonarne z oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Dzięki uzyskanej dotacji placówka jest bardziej nowoczesna. Zakupione komputery będą stanowić źródło pomocy dla dzieci i młodzieży szkolnej w poszukiwaniu zagadnień i materiałów do szkoły. Wyposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt komputerowy zapewni użytkownikom biblioteki korzystać bezpłatnie z Internetu jak również umożliwi: przeglądanie stron internetowych, dostęp do poczty elektronicznej, możliwość odczytu z płyt CD,DVD pamięci USB, przygotowanie dokumentów i prac naukowych w programach komputerowych.
Jeden z zakupionych komputerów służy bibliotekarzom do opracowania i katalogowania zbiorów bibliotecznych.

 

Autorzy: Barbara Hara, Aneta Wodecka-Witczak

Wielkość czcionki
Kontrast