50 lat małżeństwa za nimi. Złote gody w Gminie Łoniów

Ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską i ponad pół wieku trwają przy złożonej sobie przysiędze. 30 listopada 2019 r. osiemnaście par z terenu Gminy Łoniów świętowało swój życiowy sukces, długoletnie pożycie małżeńskie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów i ich rodzin w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Łoniowie celebrowaną przez przez proboszcza miejscowej parafii ks. dr. Bogdana Krempę.

Druga część uroczystości odbyła się na sali Urzędu Stanu Cywilnego w Łoniowie. To tam szanownym Jubilatom w obecności ich rodzin wręczono „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.  Aktu dekoracji dokonał Szymon Kołacz wójt gminy.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za zgodne i długie pożycie małżeńskie i za piękny przykład do naśladowania przez młode pokolenia złożył Marek Jońca członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojciech Dzieciuch wicestarosta sandomierski.

Do życzeń i gratulacji dołączyli się także zaproszeni goście: Andrzej Swajda radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Radosław Smalera Przewodniczący Rady Gminy Łoniów, Małgorzata Pyszczek zastępca wójta i Joanna Szaraniec skarbnik gminy.

Oprócz gratulacji i życzeń dalszych wspólnie spędzonych lat, Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki.

Po wręczeniu medali, tak podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana, na którą zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

Impreza była okazją do wspomnień i refleksji. Wspólne świętowanie zakończył słodki poczęstunek oraz występ w wykonaniu zespołu MARKENS.

Wszystkim szczęśliwym parom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzymy radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast