| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Kolonia z GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie był po raz dwunasty organizatorem tygodniowego wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Łoniów w Murzasichlu k. Zakopanego.

kolonia14_2

W tym roku kolonia została zorganizowana dla 66-osobowej grupy uczestników, która na samym początku wakacji wyjechała w polskie góry. Kontakt z naturą, zwiedzan

 

ie niezwykłych miejsc i ciekawy program wycieczki sprawiły, że dzieci wróciły do domów wypoczęte, zadowolone
i z pięknymi wspomnieniami.

Koloniści wzięli udział w warsztatach malarstwa na szkle. Uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Zwiedzili najpiękniejsze Sanktuaria Maryjne Podhala: Ludźmierz, Bachledówkę, Olczę Krzeptówki i Wiktorówki, oraz kaplicę w Jaszczurówce – zabytek architektury drewnianej. Spacerowali po Krupówkach.

Uczestniczyli w pieszej wyprawie na Kalatówki oraz zwiedzili Pustelnię brata Alberta. Wędrowali po malowniczych szlakach od Wierchu Poroniec na Rusinową Polanę, Doliną Strążyską i po szlaku papieskim na Gubałówce. Odwiedzili Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór. Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom kolonii wyjazd na termy podhalańskie w Szaflarach i udział w warsztatach z języka angielskiego.

Takie kolonie wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży gmina organizuje od lat. Dają one możliwość wyjazdu na odpoczynek we własnym gronie. W kolonii mogą wziąć udział wszystkie dzieci z terenu gminy Łoniów. Sprawami organizacyjnymi wyjazdu zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury, kadrę opiekuńczo-wychowawczą stanowią pracownicy GOK, nauczyciele z terenu gminy oraz pielęgniarka. Wszyscy pracują podczas kolonii w ramach wolontariatu. Dzieci z mniej zamożnych rodzin mogą liczyć na finansowe wsparcie Gminy.

 

Autor: Marek Bisztyga

 

Wielkość czcionki
Kontrast