Kolejne komputery trafią do uczniów realizujących zdalne nauczanie z programu zdalna Szkoła +

Gmina Łoniów złożyła kolejny wniosek na zakup komputerów dla uczniów realizujących zdalne nauczanie, którzy mają problem z dostępem do sprzętu komputerowego. Tym razem z programu „zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” gmina zakupiła 17 laptopów wraz z system operacyjnym Windows 10 oraz pakietem MS Office Professional Plus 2019 Academic. Zakupiony sprzęt w pierwszej kolejności trafi do rodzin wielodzietnych. Wartość dofinansowania wyniosła 54 315,00 zł.

9 czerwca br. zakupiony sprzęt został przekazany dyrektorom szkół. „Uczniowie będą korzystać z laptopów na podstawie umowy użyczenia na czas zdalnego nauczania. Kiedy wrócą do szkół, sprzęt wróci do placówek i będzie do dyspozycji dyrektorów” – mówiła Ewa Kubik – dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łoniowie.

Przypomnijmy, 14 maja br. Gmina Łoniów przekazała już 22 laptopy do szkół, a następnie do rodzin, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Łącznie z programu „Zdalna Szkoła” i „zdalna Szkoła+” zakupionych zostało 39 laptopów wraz z oprogramowaniem za kwotę 122 955,00 zł., w tym dofinansowanie z projektu UE: 112 703,00 zł.

Zakup współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

 

Autor: Marcin Maj

 

Wielkość czcionki
Kontrast