Gmina Łoniów wsparła akcję #GaszynChallenge

Widok pracowników Urzędu, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Łoniowie, którzy robią przysiady i pompki mógł nieco zdziwić wszystkich, którzy właśnie w tym czasie przechadzali się po okolicy.

To wszystko za sprawą akcji charytatywnej pn. #GaszynChallenge, do której dołączyły wspomniane jednostki. Wójt Gminy Łoniów Szymon Kołacz,  wraz z pracownikami podjął wyzwanie rzucone przez Burmistrz Koprzywnicy Aleksandrę Klubińską oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Łoniowie, a dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie Marek Bisztyga włączył się do akcji po nominacji złożonej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chodkowa Starego.  

Zaczęło się od strażaków, a dziś pompują urzędnicy, policjanci, medycy, firmy i różne środowiska. Zadanie polega na wykonaniu 10 pompek przez mężczyzn i 10 przysiadów przez kobiety oraz wpłacaniu cegiełki dla chorego Wojtusia z Gaszyna w województwie łódzkim, który choruje na SMA1 (rdzeniowy zaniki mięśni typu I). Dzięki akcji rozpoczętej przez OSP Gaszyn, która ogarnęła cały kraj, udało się zebrać potrzebną kwotę.

Wyzwanie dalej krąży już z myślą o innych dzieciach. Nazwa #GaszynChallenge pozostaje, a symboliczną „cegiełkę” należy przekazać na szczytny cel na stronie Siepomaga.pl.

Urząd gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniów swoją cegiełkę w kwocie 503 zł  przekazali na konto Zosi (https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia) cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. 

Po wykonanym zadaniu przyszedł czas na nominację.
Wójt nominował: Burmistrza Miasta i Gminy Klimontów Marka Goździewskiego  natomiast od dyrektora GOK nominację otrzymali: Publiczna Szkoła Podstawowa w Gieraszowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowie im. Świętego Jana Pawła II, Publiczna Szkoła Podstawowa w Sulisławicach im. Oddziału Partyzanckiego “Jędrusie”, Zespół Szkoły i Przedszkola w Świniarach Starych oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie.

 

 

Autor: Marcin Maj

 
#GaszynChallenge pracowników Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie

 

#GaszynChallenge pracowników Gminnego Ośrodka Kultury
i Gminnej Biblioteki Publicznej w Łoniowie

 

Wielkość czcionki
Kontrast