| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Gminny Dzień Edukacji

eduk2011_2 Msza święta z udziałem dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, pracowników obsługi, władz samorządowych oraz emerytowanych nauczycieli zaingurowała Gminny Dzień Edukacji w Gminie Łoniów, który tego roku obchodziliśmy 13 października.

Niełatwa praca nauczyciela, wychowawcy i innych osób zajmujących się wychowaniem dzieci i młodzieży i tym samym osób walczących o przyszłość naszej małej ojczyzny była tematem homilii wygłoszonej przez ks. kan. Stanisława Zarębę. Eucharystię z okazji Dnia Edukacji Narodowej celebrowali tego dnia księża z naszej gminy ks. kan. Stanisław Zaręba i ks. Wacław Gieniec.

Akademia pt. „Niech zakwitną bukiety naszych serc” przygotowana z okazji tego wielkiego święta dla wszystkich pracowników oświaty przez przedszkolaków z Łoniowa obfitowała w piosenki, wiersze a przede wszystkim szczere życzenia i ciepłe podziękowania.

eduk2011_3„W tym szczególnym dniu pragnę podziękować za pasję i entuzjazm w kreowaniu jak najlepszej jakości pracy szkół i placówek oświatowych na terenie naszej gminy”, – mówił Wójt Gminy Łoniów – p. Szymon Kołacz dziękując wszystkim pracownikom oświaty za tworzenie bardziej ciekawej i przyjaznej szkoły. Życzył również nauczycielom „wytrwałości, spokojnej pracy, by codzienne zaangażowanie i życie sprawami szkoły znalazły trwałą wdzięczność wśród uczniów. Aby ta szlachetna i odpowiedzialna praca była powszechnie szanowana i sprawiała radość, przynosiła sukcesy i dawała jak najwięcej powodów do satysfakcji”.

Podziękowania oraz życzenia w imieniu Rady Gminy Łoniów złożył Wiceprzewodniczący Rady– p. Tadeusz Smalera.

Nagrody i kwiaty od Wójta dla dyrektorów placówek oświatowych były kolejnym wyrazem wdzięczności za ich zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” te słowa Ojca Świętego, Papieża Jana Pawła II Błogosławionego oraz słowo „Dziękuję” w imieniu dyrektorów placówek oświatowych dla Rady Gminy i Wójta skierowała p. Joanna Bisztyga wyrażając wdzięczność za stawianie na pierwszym miejscu edukacji naszych dzieci i pomoc lokalnym placówkom oświatowym, które są przecież wizytówką i dumą naszej gminy .

Uroczystości Gminnego Dnia Edukacji zakończyło spotkanie integracyjne.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast