Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzony jest w całej Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia ono powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

14 października 2019 r. w Gminie Łoniów odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Oświatowe święto zgromadziło pracowników, nauczycieli i dyrektorów gminnych placówek, władze samorządowe oraz emerytowanych nauczycieli.  Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła Msza Św. w kościele Św. Józefa w Chodkowie, którą sprawowali księża: Mariusz Guziak Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Chodkowie, Daniel Szkubera CR wikariusz Parafii Rzymskokatolickiej w Sulisławicach i emerytowany ks. kan Stanisław Zaręba.

Wydarzenie było okazją do podsumowania minionego oraz rozmów o wyzwaniach trwającego roku szkolnego. Nie zabrakło podziękowań za trud i wysiłek wkładany w edukację dzieci. Wyrazy uznania, wdzięczności i najserdeczniejsze życzenia pracownikom oświaty złożyli wójt gminy Szymon Kołacz oraz radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Swajda.

Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do wręczenia okolicznościowych nagród.

Organizatorem Gminnego Dnia Edukacji Narodowej była Publiczna Szkoła Podstawowa w Łążku im. Jana Pawła II.

 

Autor: Marcin Maj

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast