Gminne Ćwiczenie Obronne

Akcja dywersyjna, ewakuacja zakładu, gaszenie pożaru, pomoc medyczna rannym. Na szczęście to tylko kilka elementów ćwiczeń jakie zostały zainscenizowane podczas Gminnych Ćwiczeń Obronnych w dniu 24 listopada 2022 r. w Gminie Łoniów.

„Kierowanie Urzędem Gminy podczas realizacji zadań obronnych w sytuacji podwyższania gotowości obronnej państwa w warunkach zagrożenia militarnego- akcja dywersyjna w zakładzie Grupa Producentów Owoców i Warzyw AGFOOD w Jasienicy”.

Ćwiczenia miały sprawdzić koordynację działań wszystkich służb w sytuacji podwyższania gotowości obronnej państwa oraz przekazanie w sposób usystematyzowany wiedzy, przestrzegając zasady stopniowania trudności według następującej kolejności: uczyć, doskonalić, zgrywać, sprawdzać, badać. 

Ćwiczenia na taką skalę były możliwe dzięki pomocy Komisariatu Policji w Koprzywnicy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowie z grupę ratownictwa medycznego, Ochotniczej Straży Pożarnej  w Sulisławicach, zakładu AGFOOD w Jasienicy, stałego dyżuru i Stanowiska Kierowania Wójta.

Wszystkim uczestnikom należy złożyć podziękowania za profesjonalizm i ogromne zaangażowanie. 

Autor: Krystyna Siedmiórka
Fot.: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast