Forum edukacyjne

6 października 2016 r. uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum uczestniczyli w I Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji w Kielcach.

W Edukacyjnym Hyde Parku zorganizowane zostały warsztaty dla uczniów oraz prezentacje najnowszych technologii informatycznych. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w warsztatach  w zakresie programowania – algorytmy w nauczaniu oraz introligatorskich.  Każdy uczestnik mógł zobaczyć nowoczesne stacje techniczno-dydaktyczne tj. dydaktyczna obrabiarka sterowna numerycznie CNC, modelowanie brył, drukarka 3D – jej możliwości funkcjonalne oraz roboty mobilne.

Kontakt z różnorodnymi innowacyjnymi technologiami powodował bardzo duże zainteresowanie  i niesamowitą ciekawość wśród naszych uczniów.

I Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji to kongres poświęcony najnowszym trendom i kierunkom rozwoju edukacji, tak by były w stanie wyjść naprzeciw obecnym i przyszłym wyzwaniom XXI wieku. Innowacyjne metody kształcenia, wykorzystanie najnowszych mediów i narzędzi pracy, edukacja w chmurze oraz zmieniające się podejście do procesu edukacji – to wszystko stwarza nowe warunki oraz wyzwania dla rozwoju systemu kształcenia.

Autor: Wioletta Klimkiewicz

Wielkość czcionki
Kontrast