| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Zabawa choinkowa

Królewny, rycerze, kowboje, czarodzieje – te wszystkie postacie to nie lista bohaterów z baśni dla dzieci. Ich wszystkich naprawdę można było spotkać
w mroźne popołudnie 24 stycznia 2010r. na balu w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świniarach.

Zabawa choinkowa, właśnie w formie balu przebierańców przeniosła zarówno dzieci jak i dorosłych w ten dziecięcy baśniowy świat. Jak na prawdziwy bal przystało zabawa rozpoczęła się od poloneza. Długi korowód składający się zarówno z dzieci jak i dorosłych wyznaczył początek imprezy, która była jedną z wielu atrakcji jakie tego wieczoru czekały na małych przebierańców.

Oprócz wspaniałej tanecznej zabawy zorganizowano dzieciom także słodki poczęstunek. Jednak najlepsza niespodzianka czekała na końcu zabawy – otóż specjalnie dla nich z dalekiej Laponii przybył Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały upominki. Do mikołajowych prezentów dołączył się także Wójt Gminy Łoniów – p. Szymon Kołacz. Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili bal swoją obecnością byli także radni, rodzice i dziadkowie.

Ta wspaniała niespodzianka jaką niewątpliwie była ta zabawa została w całości zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii Św. Mikołaja w Łoniowie oraz Klub Aktywnych Społeczności Gminy Łoniów. Słodkie smakołyki dla dzieci ufundowała Firma Handlowa „MAGIA” M. i G. Żyła ze Świniar. Organizatorom należą się ogromne podziękowania.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast