„Z KSIĄŻKĄ NA START„ – projekt dla dzieci w wieku 3 – 6 lat

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie dołączyła do kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek” to ogólnopolska inicjatywa Instytutu Książki, która ma zachęcić dzieci i rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego wspólnego czytania. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat.

Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Książka zawiera klasyczne oraz współczesne utwory wybitnych polskich twórców dziecięcych, wzbogacona jest ilustracjami Józefa Wilkonia.

Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna, przypominającą o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dzięki akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek” dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału w projekcie.

Autorzy: Barbara Hara i Aneta Wodecka – Witczak

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast