XX FINAŁ WOŚP w Gminie Łoniów

08 stycznia 2012 r. z pompą zagraliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Organizatorem akcji WOŚP w naszej gminie po raz kolejny był Publiczny Zespół Szkół w Sulisławicach we współpracy z Publicznym Zespołem Szkół w Łoniowie, a koordynowała ją pedagog szkolny p. Anna Kubicka.

W XX Finale WOŚP, który w tym roku odbywał się pod hasłem “Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”, wzięło udział 30 wolontariuszy z Gminy Łoniów.

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

wosp12_2W pochmurny, niedzielny poranek wolontariusze wyruszyli na ulice okolicznych miejscowości. Najwięcej kwestujących można było spotkać przy kościołach, gdzie wierni chętnie zapełniali ich orkiestrowe puszki.

Zmęczeni wolontariusze zostali zaproszeni na pyszną pizzę i gorącą herbatę, która została ufundowana przez karczmę SARMACKA – p. Rafała Cholewę i p. Andrzeja Hmatowskiego.

Oprócz tradycyjnych zbiórek, pieniądze na zakup sprzętu medycznego można było ofiarować podczas karnawałowego balu. Ta wspaniała niespodzianka czekała dla najmłodszych mieszkańców, którzy wspólnie z rodzicami przybyli do Centrum Spotkań Wiejskich w Sulisławicach by wesprzeć „małych pacjentów” i ich mamy. Zabawa karnawałowa, właśnie w formie balu przebierańców przeniosła zarówno dzieci jak i dorosłych w baśniowy świat, a do „zabawy z pompą” zagrzewał ich zespół MARKENS. Jak przystało na prawdziwy bal, wybrano również króla i królową balu.

Na tegoroczny finał imprezy do Sulisławic przybyło liczne grono mieszkańców gminy. Przygotowano dla Nich loterię fantową oraz licytację przedmiotów, która jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wśród licytowanych przedmiotów zdobyć można było: orkiestrowy kubek, koszulkę, apteczkę, notes, książkę Jurka Owsiaka „Róbta co chceta czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania , Woodstock’ową płytę zespołu Closterkeller oraz zestaw upominków od Wójta Gminy Łoniów – p. Szymona Kołacza, ręcznie robioną bransoletkę i kolczyki, obraz Tomasza Staszewskiego, przejazd wozem strażackim ufundowany przez druhów OSP z Sulisławic, a także dwie kolacje ufundowane przez karczmę SARMACKA.

ŚWIATEŁKO DO NIEBA było punktem kulminacyjnym wielkiego grania. Kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni zakończył tą wspaniałą imprezę.

Dzięki ogromnej hojności mieszkańców udało się zebrać 9452,48 zł.

Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za okazanie Wielkiego Serca i liczymy na Was za rok!

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast