XIX FINAŁ WOŚP w Gminie Łoniów

09 stycznia 2011 r. po raz czwarty w Gminie Łoniów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Zakupiony sprzęt pozwoli wykrywać wady układu moczowego u dzieci i umożliwi rozpoczęcie leczenia i interwencję urologiczną co ma decydujący wpływ na dalsze losy dzieci, a w szczególności ich dorosłe życie.

Organizatorem akcji WOŚP w naszej gminie po raz kolejny był Publiczny Zespół Szkół w Sulisławicach we współpracy z Publicznym Zespołem Szkół w Łoniowie, a koordynowała ją pedagog szkolny p. Anna Kubicka.

W niedzielę od rannych godzin wolontariusze pojawiali się przy kościołach i na ulicach by zbierać datki od mieszkańców naszej gminy i wesprzeć akcję Wielkiej Orkiestry. Kwestująca 30 – osobowa grupa młodzieży spotkała się z wielką życzliwością i hojnością ze strony mieszkańców o czym świadczyły pełne pieniędzy, orkiestrowe puszki.

Na zmarzniętych i zmęczonych wolontariuszy czekała pyszna pizza i gorąca herbata ufundowana przez karczmę SARMACKA – p. Rafała Cholewę i p. Andrzeja Hmatowskiego oraz ciasta ufundowane przez OSP z Łoniowa.

Wieczorem na placu przy Centrum Spotkań Wiejskich w Sulisławicach odbył się finał imprezy. Była loteria fantowa i licytacja przedmiotów, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wśród licytowanych przedmiotów zdobyć można było: orkiestrowy kalendarz, kubek, koszulkę, podkładkę na biurko, książkę „Pożarnictwo Ziemi Sandomierskiej” przekazaną przez OSP Łoniów, Woodstock’ową płytę zespołu Closterkeller oraz zestaw upominków od Wójta Gminy Łoniów – p. Szymona Kołacza, obraz Tomasza Staszewskiego, a także dwie kolacje ufundowane przez karczmę SARMACKA.

Na wspomniane przedmioty mieszkańcy Gminy Łoniów nie skąpili pieniędzy, a do jeszcze większej szczodrości dopingowała ich młodzież rozgrzewając serca wspaniałym koncertem.

Tradycyjnie, punktem kulminacyjnym wielkiego grania było ŚWIATEŁKO DO NIEBA. Kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni zakończył Wielką Orkiestrę w Gminie Łoniów.

Dzięki ogromnej hojności mieszkańców udało się zebrać ponad 9.000 zł.

Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za okazanie Wielkiego Serca i liczymy na Was za rok!

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast