Wyjątkowy Jubileusz – Żelazne, Diamentowe, Szmaragdowe i Złote Gody

zlote_gody16_206 lutego 2016 r. w Urzędzie Gminy w Łoniowie odbyła się uroczystość wręczenia specjalnych odznaczeń – Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Podczas tej uroczystości świętującym towarzyszyli najbliżsi, rodzina, przyjaciele, a także duchowieństwo, władze gminne oraz zaproszeni goście.

Żelazne, Diamentowe, Szmaragdowe i Złote Gody tak nazywana jest 65., 60. 55. i 50. rocznica zawarcia małżeństwa. Z tej okazji małżeństwa, które w 2013 i 2014 roku miały tyle lat wspólnego życia za sobą spotkały się na sali Urzędu Stanu Cywilnego w Łoniowie aby w zlote_gody16_3towarzystwie swoich rodzin odebrać odznaczenie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów i ich rodzin w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Łoniowie. Ważnym wydarzeniem podczas nabożeństwa było odnowienie przysięgi małżeńskiej. Był to szczególnie wzruszający moment nie tylko dla Jubilatów, ale także bliskich.zlote_gody16_1

Emocji w tym dniu nie brakowało, szczególnie podczas uhonorowania par „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonała Wojewoda Świętokrzyski – p. Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – p. Adam Jarubas, Przewodniczący Rady Gminy – p. Antoni Szpak oraz Wójt Gminy Łoniów – p. Szymon Kołacz.

zlote_gody16_4Oprócz gratulacji i życzeń dalszych wspólnie spędzonych lat, Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.

Uroczysta sceneria była także okazją do wręczenia jeszcze jednego odznaczenia nadanego przez Prezydenta RP. Za całokształt działalności zawodowej i społecznej uhonorowano p. Ryszarda Tomczaka Brązowym Krzyżem Zasługi.

zlote_gody16_5Wzniesienie toastu symboliczną lampką szampana za pomyślność par obchodzących Złoty Jubileusz rozpoczęło dalszą część świętowania, która tym razem miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury.

Życzę aby na wspólnej drodze towarzyszyło Wam zdrowie, szczęście, wszelka pomyślność oraz kolejne wspaniałe rocznice – powiedział Wójt Gminy zapraszając jednocześnie wszystkich gości do odśpiewania 100 LAT.

 

Wspólne świętowanie zakończył słodki poczęstunek oraz występ artystyczny w wykonaniu zespołu “Łoniowianie” oraz “Kapeli Sulisławskiej”.

zlote_gody16_6

Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy długich wspólnych lat w zdrowiu.

 

Autor: Marcin MajWielkość czcionki
Kontrast