VII Pielgrzymka Samorządowców i Strażaków

Niedziela 29 września była dniem, w którym po raz siódmy odbyła się Pielgrzymka Samorządowców i Strażaków Diecezji Sandomierskiej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach.

Tegoroczna Pielgrzymka, w której wzięło udział ponad 450. pątników (strażaków i samorządowców) miała szczególny charakter, gdyż odbyła się w roku w którym świętujemy 100. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Sulisławskiej.

Okolicznościowej Mszy św. sprawowanej w intencji zebranych przez licznie przybyłych kapelanów przewodniczył diecezjalny kapelan strażaków ks. Lech Siekierski. Okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Jerzy Siara. Historię Obrazu przybliżył zgromadzonym kustosz Sulisławskiego Sanktuarium ks. Kazimierz Sawościanik CR. Wszystkich zebranych na Pielgrzymce powitał Gospodarz Gminy Łoniów – Wójt P. Szymon Kołacz, który też wręczył wszystkim pielgrzymom okolicznościowe obrazki.

Na zakończenie Pielgrzymki na placu przy ołtarzu polowym przy dźwiękach muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej z Chmielowa odbyło się spotkanie integracyjne połączone z poczęstunkiem.

 

Autor: Marek Bisztyga

Wielkość czcionki
Kontrast