| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Uroczysta Wigilia

21 grudnia 2015 r. wychowankowie Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie przekazali na ręce Wójta Gminy Łoniów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem symbolizującym ciepło, miłość, pokój i nadzieję rozpoczęła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie uroczysta Wigilia, w której udział wzięli pracownicy Urzędu i jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

Ręcznie robione przez dzieci choinkowe ozdoby, mycie rąk w cebrzyku z wodą i sianem, przygotowywanie obowiązkowych 12 potraw, tradycja trzymania do końca wieczerzy drewnianej łychy to tylko niektóre wigilijne obrzędy jakie zostały przedstawione przez Zespół Obrzędowy Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego, który gościnnie wystąpił tego wieczoru na scenie GOK.

Modlitwa, łamanie się opłatkiem i wspólna wigilia, podczas której można było posmakować tradycyjnych potraw przygotowanych przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie przybliżyło wszystkim nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Jak przystało na świąteczny wieczór nie obyło się bez wspólnego kolędowania.

wigilia15_2

Wigilijne spotkanie zakończyły drobne upominki w postaci świątecznych kartek z życzeniami oraz kalendarzy na 2016 rok, które zostały wręczone wszystkim przybyłym przez Przewodniczącego i Wójta Gminy Łoniów.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast