Sukces Pierwszaków !!!

Zespół „Wesołe Śliweczki” z klasy I Szkoły Podstawowej zajął I miejsce w etapie jesiennym Ogólnopolskiego Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauzer-Dudy.

W ramach realizacji zadań etapu jesiennego uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych: „Poznajemy owoce i warzywa” oraz „Stawiam na śniadanie”. Brali udział w konkursach: „Plakat zachęcający do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców i warzyw”, „Najciekawsze propozycje zabaw na świeżym powietrzu”, „Najlepszy rysunek śniadania”. Promowali wiedzę o zdrowym stylu życia wśród społeczności szkolnej poprzez wspólne zabawy, konkursy i przedstawienia teatralne. Wszystkie zadania dzieci wykonywały z wielkim zaangażowaniem i pasją, wykazując się kreatywnością i własną inicjatywą. Z realizacji każdego zadania zostały opracowane raporty, które wraz z dokumentacją zdjęciową podlegały ocenie przez niezależną komisję sędziowską.

I miejsce to dla nas ogromny sukces, ponieważ rywalizacja była bardzo silna o czym może świadczyć liczba zespołów biorących udział. Komisja sędziowska wyraziła zdanie, że był to rekordowy etap w historii projektu, oceniono bowiem ponad 600 zespołów z całej Polski w kategorii klas 0-1.

Bardzo cieszymy się z osiągniętego sukcesu, ale naszą największą satysfakcją jest przede wszystkim rzetelna wiedza na temat zdrowego odżywiania, którą zdobyły dzieci oraz możliwości zmiany dotychczasowego stylu życia.

Pragnę gorąco podziękować Rodzicom uczniów klasy pierwszej za wsparcie, zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań konkursowych. Dziękuję również Dyrekcji Publicznego Zespołu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie oraz Wychowawcom klas II-III ze Szkoły Podstawowej.

Elżbieta Staszewska – wychowawca klasy I

Wielkość czcionki
Kontrast