Spotkanie z Jolantą Bartczak – Skrzyszowską

W naszej szkole dnia 11 lutego 2016 r. gościliśmy znakomitą sportsmenkę panią Jolantę Bartczak – Skrzyszowską.

Jolanta Bartczak-Skrzyszowska  – polska lekkoatletka, specjalistka skoku w dal.

Zawodniczka łódzkich klubów: ŁKS Łódź Startu oraz AZS-AWF Warszawa i Warszawianki TOP 2000. 4-krotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych 1986-1989, mistrzyni kraju w sztafecie 4 x100 m (1986) i  4-krotna wicemistrzyni : w dal – 1986, 1989, 1991 oraz trójskoku (1991) oraz 2-krotna mistrzyni w hali (skok w dal – 1988, 1990). Rekord życiowy: 6.90 ( 9 czerwca 1988 Bratysława). Medalistka halowych mistrzostw Europy (1988) w Budapeszcie, gdzie zajęła 3 m. (6.62) i uczestniczka finału Pucharu Europy w Pradze (1987), gdzie była 5 (6.47). Olimpijka z Seulu (1988).

Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Społecznej Szkole Podstawowej im. Dzieci Zjednoczonej Europy nr 14 w Warszawie.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej oraz młodzież pierwszych klas gimnazjum. Pani Jolanta Bartczak – Skrzyszowska przybliżyła dzieciom dyscyplinę sportową, jaką jest lekkoatletyka. Lekka atletyka zawiera szereg konkurencji, np. biegi, chód, rzuty, skoki, wieloboje. Specjalność naszego gościa to skok w dal.

Pani Jolanta opowiedziała o swoich największych sukcesach sportowych, wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu oraz wielu innych wspaniałych chwilach, których doświadczyła podczas własnej kariery. Zwróciła uwagę, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa sport oraz aktywność fizyczna, która nie tylko poprawia kondycję , wpływa pozytywnie na zdrowie, ale też kształtuje siłę woli i wiele cech charakteru, uczy samozaparcia i samodyscypliny.

Młodzież miała okazję zobaczyć trofea sportowe w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, olimpijski dyplom, pamiątkowe zdjęcia oraz, co wzbudziło duże zainteresowanie, specjalistyczne buty z kolcami do skoku w dal.

Swoją niesamowitą energią, poczuciem humoru wyzwoliła u naszych uczniów ogromne zainteresowanie przedstawianą tematyką oraz aktywność w postaci licznie zadawanych pytań.

Spotkanie przebiegało w miłej i bardzo sympatycznej atmosferze. Nie obyło się również bez autografów czy pamiątkowych zdjęć.

Mamy nadzieję, że wielu naszym uczniom zaszczepiliśmy sportowego bakcyla, co zaowocuje w niedalekiej przyszłości na lekcjach wychowania fizycznego, jak również w zdobywaniu czołowych miejsc podczas różnych zawodów.

Pierwszy sukces już mamy!

Ostatnio w hali sportowej Zespołu Szkół w Łoniowie odbyły się finały powiatu sandomierskiego w drużynowym tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasi zawodnicy rywalizowali z zespołami z Dwikóz, Klimontowa, Samborca i Sulisławic. W grupie chłopców I miejsce zajęli uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Mateusz Adamczak (III a), Bartłomiej Górski (III b), Dawid Nabrdalik (II b). Natomiast dziewczęta wywalczyły II miejsce w składzie: Wiktoria Błasiak (II b) i Karolina Trojanowska (III a). Oba nasze zespoły zakwalifikowały się do wojewódzkich półfinałów w drużynowym tenisie stołowym.


Wioletta Klimkiewicz

– organizator spotkania we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego

w Zespole Szkół w Łoniowie

Wielkość czcionki
Kontrast