Samorządowcy i strażacy pielgrzymowali do Sulisławic

W niedzielę 24 września 2017 r. po raz jedenasty samorządowcy i strażacy z całego województwa pielgrzymowali do Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach.

Częstochowa Ziemi Sandomierskiej, bo tak często nazywane jest Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach zgromadziło w swoich murach parlamentarzystów i radnych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, wójtów i starostów, pracowników samorządowych, sołtysów, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń, a także strażaków z kilkudziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostki te wystawiły ok. 40 pocztów sztandarowych.

Wśród gości byli: Marek Kwitek – poseł na Sejm,  Arkadiusz Bąk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Swajda – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Tomasz Huk – Przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego, Dariusz Bożek – Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

Okolicznościowej Mszy św. sprawowanej w intencji zebranych przewodniczył diecezjalny kapelan strażaków ks. kan. Andrzej Wierzbicki, a okolicznościową homilię wygłosił ojciec Artur Traczewski CR, kustosz Sanktuarium w Sulisławicach.

Pielgrzymka jak co roku miała bardzo uroczystą oprawę. Tegoroczne pielgrzymowanie uświetniła góralska orkiestra dęta „ECHO GÓR” z Kasinki Małej z województwa małopolskiego, która wprowadziła kolumnę strażaków, samorządowców oraz poczty sztandarowe do sanktuarium.

XI Pielgrzymkę Samorządowców i Strażaków zakończyło spotkanie integracyjne oraz ciepły posiłek, na który zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

Organizatorami Pielgrzymki byli: Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie, Kustosz Sanktuarium, Wójt Gminy Łoniów, Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej, Prezes OSP Sulisławice oraz Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium w Sulisławicach.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast