Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Łoniowie

W niedzielę, 29 maja br., swoje święto obchodziły wszystkie dzieci z terenu Gminy Łoniów. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie na najmłodszych mieszkańców czekało moc atrakcji i niespodzianek. Licznie zebranych gości, rodziców, a przede wszystkim dzieci ciepłymi słowami przywitał gospodarz – Wójt Gminy Łoniów pan Szymon Kołacz,  Starosta Powiatu Sandomierskiego pan Marcin Piwnik i Dyrektor GOK pan Marek Bisztyga zapraszając wszystkich do zabawy i życząc wszystkim, również dorosłym beztroskiej zabawy i uśmiechu na każdy dzień.

Dmuchane zamki, przejażdżki na kucyku, zabawy z animatorami, bańki mydlane, pokazy strażackie, motocykliści MOTO Sandomierz – to tylko niektóre z niespodzianek, które zaplanowane zostały dla najmłodszych mieszkańców. Dla dzieci przygotowano również słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej, popcornu, domowych ciast i ciasteczek, lemoniady, a także kiełbaski. Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w konkursach i zabawach, które zostały przygotowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sandomierzu oraz Komendę Powiatową Policji w Sandomierzu. Każdy uczestnik  konkursu został nagrodzony.

Doskonała zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Sandomierz, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Wójt Gminy Łoniów przy współpracy z partnerami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Kołem Gospodyń Wiejskich „Łoniowianki”. Cieszymy się, że radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy. Wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy!

Autor: Karolina Paliwoda

Wielkość czcionki
Kontrast